Будівельні відходи від руйнувань використовуватимуть для відбудови України

Джерело: пресслужба Мінінфраструктури

В Україні використовуватимуть підходи циркулярної економіки для відбудови. Мінінфраструктури вже вивчає існуючий міжнародний досвід та результати проведених наукових досліджень.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, станом на кінець 2023 року, по країні утворилося більш як 450 тисяч тонн будівельних відходів від руйнувань.

Ми чітко розуміємо, що управління та переробка таких величезних масштабів потребуватиме значних фінансових, людських та технологічних ресурсів. Поки в Україні немає традиції глибокої переробки будівельних відходів, показник ресайклінгу становить 6% від загальної кількості. Але у баченні великої відбудови країни ці відходи ми розглядаємо як можливий майбутній ресурс для будівельної галузі – зазначила заступниця міністра Наталія Козловська.

Тож за її словами, розв’язання цієї проблеми має відбуватися комплексно за основними напрямками:

  • створення необхідної нормативної бази щодо технології сортування й переробки відходів та налагодження відповідних технологічних процесів;
  • розроблення каталогу будівельної продукції, виготовленої із застосуванням сировини на основі перероблених відходів;
  • подальша розробка стандартів щодо виготовлення такої будівельної продукції.

Зауважується, що переробка відходів містить сортування, обробку, виробництво та транспортування. Все це потребує значних фінансових вкладень. Тому, з боку держави мають бути розроблені відповідні економічні моделі, а також встановлені цільові показники переробки відходів від руйнувань та норми щодо обовʼязкового використання певного відсотка вторинної сировини в проектах відновлення.

Також наголошується, що за підтримки уряду Японії та Японського агентства з міжнародного співробітництва JICA Ukraine Office у відомстві вже реалізують пілотний проєкт з організації місця тимчасового зберігання та лінії переробки відходів від руйнувань на Київщині. Так, у межах проєкту, надалі розроблять план стосовно поводження з відходами від руйнувань, в якому також враховуватимуться й аспекти виготовлення продукції з переробленого ресурсу.

Станом на 22:00 в суботу, 28 вересня, по всій лінії фронту від початку доби відбулося 136 бойових зіткнень. Ситуація на Покровському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. 

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з Дональдом Трампом заявив в інтерв’ю Fox News, що колишній президент підтримуватиме Україну.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська.