Через зливи на півночі Китаю майже мільйону осіб довелося покинути свої домівки

Джерело: Xinhua

На півночі Китаю внаслідок принесених тайфуном “Доксурі” екстремальних опадів, які від суботи накрили Пекін та сусідні з ним муніципалітет Тяньцзінь і провінцію Хебей, вже загинули щонайменше 20 людей, більше 30 зникли безвісти і майже мільйон евакуйовані у безпечні місця.

Як розповіли у виданні, в Пекіні станом на 1 серпня підтверджено загибель від стихії 11 людей і щонайменше 27 вважаються зниклими безвісти.

Для запобігання більшій кількості жертв із найбільш небезпечних районів міста евакуйовано понад 52 тисячі жителів, перекрито 107 доріг у гірських мікрорайонах і призупинено роботи на понад 4 тисячах будівельних майданчиків.

Своєю чергою, влада Тяньцзіні не повідомляє про загиблих, однак завчасно переселила 35 тисяч мешканців розташованих біля річок будинків, остерігаючись розливу.

У провінції Хебей, що знаходиться західніше Пекіна, повідомили про дев’ятьох загиблих і шістьох зниклих безвісти та загалом близько 847 тисяч евакуйованих до безпечних місць.

За даними влади провінції, через негоду вже постраждало близько 650 га сільськогосподарських угідь.

Принесені тайфуном “Доксурі” накрили й провінцію Шаньсі, яка знаходиться далі на захід від Хебей. Там через загрозу підтоплень і зсувів тимчасово переселили з небезпечних районів більше 42 тисяч людей.

Зазначено, що на проведення невідкладних пошуково-рятувальних робіт та допомоги постраждалим від негоди в регіоні Пекін, Тяньцзін і Хебей центральний уряд Китаю спрямував близько $15,4 мільйона (110 мільйонів юанів) екстреного фінансування.

Водночас у Міністерстві фінансів КНР зазначили, що всім 12 постраждалим від тайфуну “Доксурі” провінціям уряд направить близько $120 мільйонів (842 мільйони юанів) на запобігання стихійним лихам і пом’якшення наслідків збитків, завданих сільськогосподарським і водним ресурсам.

За повідомленням ЗМІ президент США Джо Байден, наймовірніше, пропустить український Саміт миру у Швейцарії через свою передвиборчу кампанію.

В Україні триває 821-ша доба повномасштабної війни. За цей час втрати армії РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 498 тисяч осіб.

24 травня відзначають Європейський день парків, Всесвітній день обізнаності про шизофренію та День тіари. Християни сьогодні вшановують преподобного Симеона Стовпника.

За даними синоптиків у п’ятницю, 24 травня, у низці областей України очікуються опади.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.