Чорне море стало небезпечним для російського флоту – глава Міноборони Великої  Британії

Джерело: Грант Шаппс/X

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.

Чорне море небезпечне для ВМС Путіна. До недавнього часу це було неможливо уявити. Якщо західні партнери дадуть українській армії все необхідне, вона зможе здобути перемогу, що досі також здавалося неможливим, – заявив Шаппс.

Нещодавно у Чорному морі українські захисники знищили великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”. Тоді також міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що затоплення “Цезаря Кунікова” є “потужним нагадуванням”, що Україна може перемогти Росію, і закликав продовжувати фінансову підтримку України.

Раніше британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.

Розвідники нагадали, що “Сергей Котов” надійшов на озброєння Чорноморського флоту РФ у липні 2022. Україна двічі атакувала цей корабель ‒ у липні та вересні 2023 року, однак тоді корабель зазнав незначних пошкоджень і після ремонту повертався до строю.

Це вже третє судно ЧФ РФ, затоплене за останні 5 тижнів. Ймовірно, після втрати “Цезаря Куникова” було звільнено командувача Чорноморським флотом адмірала Віктора Соколова. Україна продовжує обмежувати свободу маневру ВМС РФ у Чорному морі, ‒ резюмували фахівці.

Довідка. Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель “Сергей Котов”.

Для атаки застосували морські дрони “Magura V5”. Вразити ворожий корабель вдалось у територіальних водах України, поблизу Керченської протоки. Вартість потопленого “Сергея Котова” становить близько 65 мільйонів доларів.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.