«Чисте місто»: НАБУ заявляє про земельну корупцію в Київській міськраді

Джерело: НАБУ
НАБУ і САП заявили про викриття злочинної організації, яка незаконно заволоділа землею в Києві вартістю 11,6 млн грн.
Зауважується, що 6 лютого НАБУ і САП провели масштабну операцію “Чисте місто” зі знищення корупції у земельній та бюджетній сфері Києва.
Згідно з даними ЦПК, ключові фігуранти справи:
- Ексдепутат Київради Денис Комарницький, якого називають організатором схеми;
- Заступник голови КМДА Петро Оленич;
- Депутати Київради, зокрема, голова комісії з питань земельних відносин Михайло Терентьєв та член комісії Олена Марченко;
- Перший заступник та заступник директора комунальних підприємств;
- Інші учасники схеми.
Затримано сім осіб, перевіряються інші причетні. Загалом про підозру повідомили десятьом особам.
Схема полягала у пошуку перспективних земельних ділянок та реєстрації на підконтрольних осіб права власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі до міськради подавали заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів.
Як повідомляють в НАБУ, депутати Київради та посадовці КМДА забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості.
За версією слідства, Комарницький мав значний вплив на Київраду та КМДА, зокрема на дії посадовців, призначення на високі посади лояльних осіб, звільнення підконтрольних службовців, виділення бюджетних коштів тощо.
Для приховування своєї діяльності учасники злочинної організації використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження та інші дії, спрямовані на уникнення відповідальності, втім це не завадило детективам.
У результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн, чим завдано збитків на цю суму.
Водночас, завдяки своєчасним діям правоохоронних органів, вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.
Раніше пресслужба НАБУ зауважила, що Бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура “проводять масштабну операцію “Чисте місто” з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді”.
Довідка. Денис Комарницький — лідер фракції “Блоку Леоніда Черновецького” у Київраді 2008-2010 років. У 2020 році нардеп Гео Лерос передав Bihus.Info флешку зі скопійованим вмістом комп’ютера Комарницького.
На флешці містилися так звані “понятійки”, що стосувалися функціонування будівельного ринку міста. З опублікованих матеріалів стало відомо, що Комарницький є так званим “смотрящим” за сферами будівництва та комунального господарства в Києві.
Пов’язані з Комарницьким компанії регулярно отримували від комунальних підприємств Києва великі підряди на будівництва та реконструкції. Він був бенефіціаром компанії-генпідрядника будівництва Подільського мостового переходу в Києві, кошторисна вартість якого рішенням Київради зросла з 11,2 млрд грн до 19,9 млрд грн.
У 2020 році в мережі з’явився аудіозапис телефонної розмови між заступником київського міського голови Вячеславом Непопом і Комарницьким. У розмові Комарницький ображає і принижує Непопа, а також погрожує йому.
Експорт російської арктичної нафти до Китаю різко зріс у квітні завдяки перевантаженню нафти з одного судна на інше.
Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які продовжують воєнний стан та мобілізацію.
У партії дитячого харчування, завезеного в Україну, виявили охратоксин А. У зв’язку із цим всю партію відкликали та вилучили з обігу для подальшого знищення.
У селі Лалово Мукачівського району Закарпатської області внаслідок вибуху гранати загинуло двоє людей.
Новим командиром 12 бригади спеціального призначення Національної гвардії “Азов” призначили Богдана Грішенкова (Пугача), адже Денис Прокопенко (Редіс) очолив новостворений армійський корпус на базі “Азову”.