Данілов вважає, що на борту Іл-76, який впав у Росії, не було українських полонених

Джерело: інтерв’ю Олексія Данілова для “Бабель

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що на борту Іл-76, який впав над Бєлгородською областю РФ, не було українських полонених. Водночас він не впевнений, чи живі ті полонені, яких РФ називає загиблими внаслідок падіння літака.

За словами Данілова, він точно впевнений, що на борту російського Іл-76 під час падіння не було українських полонених.

“Кажу це на основі того досвіду, який у нас був після Тегерану, і на основі того, що відбувалося далі. Якби це дійсно сталося, то кількість біологічного матеріалу, те, що називається, скажімо так, загиблі, було б в значній кількості”, — наголосив Данілов.

За його словами, якби твердження Росії про полонених на борту були правдивими, то РФ обов’язково скористалась цим та зробила відповідні сюжети для телекартинки.

“Якби це відбувалося, то, повірте, Лавров би в ООН так репетував, і вони б усе це показували. Їм нема чого показати, бо якби це сталося насправді, то була б зовсім інша картинка”, — сказав секретар РНБО.

Він додав, що у сучасному світі нічого приховати неможливо, а тому варто дочекатись, що буде далі.

Крім цього, Данілов наголосив, що Україна не має достатньо інформації щодо того, чи живі зараз полонені, яких мали обміняти того дня.

ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб, і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

У США, коментуючи падіння російського літака заявили, що роблять все можливе, аби дізнатись деталі інциденту, і поки що не можуть підтвердити, що на борту були військовополонені українці.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець та представники Головного управління розвідки Міноборони України також заявили, що не бачать ознак того, що на борту Іл-76 була велика кількість осіб.

В ООН заявили, що не мають змоги перевірити достовірність заяв Росії про те, що на борту літака Іл-76, який впав у Бєлгородській області РФ 24 січня, були українські військовополонені.

За даними опитування, більшість українці вважають Польщу дружньою до України державою, проте позитивна оцінка зменшилася з 94% до 79% порівняно з минулим роком.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

21 лютого 2024 року на 87-му році життя помер Степан Хмара – Герой України, народний депутат 4-х скликань ВР, політв’язень радянських концтаборів та співавтора Конституції України.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Працівники Служби безпеки України викрили низку схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон у 5 областях України.