Дівчина-підліток перебуває в комі після нападу іранської поліції за відсутність хіджабу

Джерело: Sky news

За словами правозахисної організації Hengaw, 16-річна Арміта Гараванд отримала “важкі травми” та перебуває в комі після того, як іранські органи влади витягли її з поїзда та “фізично напали” на неї за те, що вона не носила хіджаб.

Відомий правозахисник сказав, що вони “уважно стежать за цією справою”.

“Вона перебуває в комі в реанімації лікарні, її стан критичний”, – сказав він анонімно.

Фото: Hengaw

Інша активістка заявила, що силовики заборонили її батькам публікувати її фото в соціальних мережах або спілкуватися з правозахисними групами.

Відомо, що журналістку, яка хотіла прийшла до лікарні, щоб дізнатися про стан Арміти, заарештували.

У відео, опублікованому IRNA, батьки Арміти сказали, що в їхньої доньки впав артеріальний тиск, перш ніж вона втратила рівновагу і вдарилася головою.

Правозахисні групи стверджують, що заява її батьків була зроблена під тиском, і закликали опублікувати кадри з салону поїзда.

Фото: IRNA

“Служби безпеки Ірану заявили, що її стан був спричинений низьким тиском – це часто повторюваний сценарій з боку таких установ”, – заявила іранська правозахисна група Dadban.

Нещодавно Іран прийняв закон про застосування більш суворих покарань для жінок, які відмовляються носити хіджаб в громадських місцях.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок написала в соцмережах: 

“Знову молода жінка в Ірані бореться за своє життя. Просто тому, що вона показала своє волосся в метро. Це нестерпно. Батькам Арміти Гараванд не місце перед камерами, але вони мають право бути біля ліжка доньки”.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.

Упродовж 2024-2026 років Швеція виділить на військову допомогу Україні 7 мільярдів доларів.

Джерело: NHK Громадянка Китаю Чжан Чжань, яка була ув’язнена за висвітлення спалаху коронавірусу в місті…

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.