Дії Росії не завадять наданню допомоги Україні з боку союзників – НАТО
Джерело: Reuters
Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
В заяві оборонного альянсу від 2 травня мовиться, що “ці інциденти є частиною посилення гібридної діяльності, яку Росія продовжує здійснювати в євроатлантичному регіоні, включно з територією Альянсу та через посередників”.
Минулими тижнями європейські служби безпеки підтвердили діяльність російських шпигунів, зокрема викривши шпигунську мережу у Чехії.
Європейські ЗМІ також повідомили, що член ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD), ймовірно, отримав кошти від проросійського медіа-сайту.
Члени НАТО пообіцяли”«продовжувати підвищувати” свою стійкість проти таких атак і застосовувати свої інструменти для “протидії та боротьби з гібридним впливом Росії”.
Дії Росії не стримають членів Альянсу від продовження підтримки України, – додали у НАТО.
Раніше французька урядова агенція VIGINUM, котра спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявила мережу зі 193 російських сайтів, метою яких є поширення кремлівської пропаганди на Заході.
Нещодавно The Economist повідомили, що завдяки зміні керівника “комітетів особливого впливу”, Росії вдалося реабілітувати свою розвідку на світовій арені. Серед іншого видання акцентує на покращенні якості роботи й інших російських спецслужб.
Відтак, нині ФСБ, СВР і ГРУ займаються вербуванням росіян, які виїхали до Європи. Водночас наголошено, що особливо велику небезпеку ці особи несуть для Німеччини, адже кількість російських біженців там значно збільшилася після санкцій країн Балтії.
Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія
Агентство додає, що російські спецслужби можуть займатися підготовкою до війни між РФ та НАТО. Серед підходів, крім крадіжки секретної інформації, може бути спроба погіршити стосунки між ЄС та США, підірвати допомогу Україні та спровокувати конфлікти серед учасників Альянсу.
- Німецького військового офіцера звинуватили у шпигунстві на користь Росії.
- Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.
- Співробітники Латвійської Служби державної безпеки затримали російського громадянина, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
- Бельгійська ультраправа партія Vlaams Belang (“Фламандський інтерес”) виключила зі своїх лав колишнього сенатора Франка Креєльмана через звинувачення в тому, що він впродовж трьох років працював на китайську розвідку.
- Чеська спецслужба викрила пропагандистську мережу, яку фінансує Москва.
- Упродовж 2023 року Росія витратила близько пів мільярда доларів на створення пропаганди так званими “некомерційними” організаціями.
- Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.
Українські військові здійснили високоточний авіаудар по командному пункту 2-ї загальновійськової армії Росії в тимчасово окупованій Новогродівці Донецької області.
Україна відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про те, що федеральний канцлер Олаф Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на 3 млрд євро.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, відомий своїми різкими висловлюваннями, вкотре жорстко розкритикував президента Росії Володимира Путіна.
Сержант медичної роти 82-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій Бондар поділився спостереженнями щодо рівня підготовки солдатів з Північної Кореї, котрі беруть участь у війні проти України на боці Росії.