Дослідження показує, що має значення те, в яку руку введуть бустерну дозу Covid-вакцини

Джерело: CNN

Згідно з дослідженням, опублікованим 11 серпня, імунна реакція може бути сильнішою, якщо ваш бустер буде введений у ту саму руку, що й ваше останнє щеплення від Covid-19.

“Питання здається настільки банальним, настільки тривіальним, що ніхто раніше не думав його поставити”, — сказала співавтор дослідження Мартіна Сестер.

Дослідники використали дані 303 людей, які отримали мРНК-вакцину, а також бустерну вакцинацію в рамках вакцинальної кампанії в Німеччині.

Згідно з дослідженням, через два тижні після ревакцинації кількість “кілерних Т-клітин” була значно вищою у тих, хто робив обидва щеплення в одну руку.

Ці клітини, які атакують і знищують інші клітини, на які вони націлені, були присутні в 67% випадків з однією і тією ж рукою і лише в 43% у людей, які робили ін’єкції в різні руки, за словами співавтора дослідження Лаури Зіглер.

“Це надзвичайно захопливо, тому що ця тема явно недостатньо вивчена. Я не можу пригадати інше подібне дослідження з іншими вакцинами”, — сказав доктор Вільям Шаффнер.

Попри те, що дослідження показало більшу імунну відповідь, дослідники не можуть точно сказати, що застосування бустера в тій самій руці призводить до кращого або більш тривалого захисту, сказав Шаффнер.

“Ми б не знали цього, якби не провели набагато більше клінічне дослідження з подальшим фактичним зараженням”, — додав він.

Імунні клітини важливі для швидкого знищення вірусу, але антитіла також важливі для запобігання подальшій шкоді, йдеться в дослідженні.

Північна Корея вже отримала понад 20 мільярдів доларів від співпраці з Росією у межах війни проти України, свідчить звіт південнокорейського аналітичного центру KIDA.

Мільярдер Ілон Маск, який вже має 14 дітей від різних жінок, шукає нових обраниць у соціальній мережі Х, щоб створити «легіон» перед кінцем світу.

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий повідомив, що протягом останньої доби російські війська тричі порушили так зване “енергетичне перемир’я”.

Художниця британського походження Сара Бордман відкинула заяву президента США Дональда Трампа про те, що вона “навмисно спотворила” його образ на портреті.

Колишньому заступнику керівника Офісу президента України (2019-2024 рр.) повідомили про нові підозри. Хоч правоохоронці не вказують імені фігуранта, з матеріалів справи випливає, що мова йде про Андрія Смирнова.