Дослідження показує, що має значення те, в яку руку введуть бустерну дозу Covid-вакцини
Джерело: CNN
Згідно з дослідженням, опублікованим 11 серпня, імунна реакція може бути сильнішою, якщо ваш бустер буде введений у ту саму руку, що й ваше останнє щеплення від Covid-19.
“Питання здається настільки банальним, настільки тривіальним, що ніхто раніше не думав його поставити”, — сказала співавтор дослідження Мартіна Сестер.
Дослідники використали дані 303 людей, які отримали мРНК-вакцину, а також бустерну вакцинацію в рамках вакцинальної кампанії в Німеччині.
Згідно з дослідженням, через два тижні після ревакцинації кількість “кілерних Т-клітин” була значно вищою у тих, хто робив обидва щеплення в одну руку.
Ці клітини, які атакують і знищують інші клітини, на які вони націлені, були присутні в 67% випадків з однією і тією ж рукою і лише в 43% у людей, які робили ін’єкції в різні руки, за словами співавтора дослідження Лаури Зіглер.
“Це надзвичайно захопливо, тому що ця тема явно недостатньо вивчена. Я не можу пригадати інше подібне дослідження з іншими вакцинами”, — сказав доктор Вільям Шаффнер.
Попри те, що дослідження показало більшу імунну відповідь, дослідники не можуть точно сказати, що застосування бустера в тій самій руці призводить до кращого або більш тривалого захисту, сказав Шаффнер.
“Ми б не знали цього, якби не провели набагато більше клінічне дослідження з подальшим фактичним зараженням”, — додав він.
Імунні клітини важливі для швидкого знищення вірусу, але антитіла також важливі для запобігання подальшій шкоді, йдеться в дослідженні.
- Загалом в Україну було доставлено 258 425 швидких діагностичних тестів для виявлення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання COVID-19. Їх вже розподілено по всіх областях України.
- Всесвітня організація охорони здоров’я в п’ятницю, 11 серпня, повідомила, що кількість нових випадків Covid-19, зареєстрованих у всьому світі, зросла на 80 відсотків.
- За даними Агентства охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), новий вид COVID-19 поширюється Великою Британією і вже становить один із семи нових випадків.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.