Дослідження показує, що має значення те, в яку руку введуть бустерну дозу Covid-вакцини
Джерело: CNN
Згідно з дослідженням, опублікованим 11 серпня, імунна реакція може бути сильнішою, якщо ваш бустер буде введений у ту саму руку, що й ваше останнє щеплення від Covid-19.
“Питання здається настільки банальним, настільки тривіальним, що ніхто раніше не думав його поставити”, — сказала співавтор дослідження Мартіна Сестер.
Дослідники використали дані 303 людей, які отримали мРНК-вакцину, а також бустерну вакцинацію в рамках вакцинальної кампанії в Німеччині.
Згідно з дослідженням, через два тижні після ревакцинації кількість “кілерних Т-клітин” була значно вищою у тих, хто робив обидва щеплення в одну руку.
Ці клітини, які атакують і знищують інші клітини, на які вони націлені, були присутні в 67% випадків з однією і тією ж рукою і лише в 43% у людей, які робили ін’єкції в різні руки, за словами співавтора дослідження Лаури Зіглер.
“Це надзвичайно захопливо, тому що ця тема явно недостатньо вивчена. Я не можу пригадати інше подібне дослідження з іншими вакцинами”, — сказав доктор Вільям Шаффнер.
Попри те, що дослідження показало більшу імунну відповідь, дослідники не можуть точно сказати, що застосування бустера в тій самій руці призводить до кращого або більш тривалого захисту, сказав Шаффнер.
“Ми б не знали цього, якби не провели набагато більше клінічне дослідження з подальшим фактичним зараженням”, — додав він.
Імунні клітини важливі для швидкого знищення вірусу, але антитіла також важливі для запобігання подальшій шкоді, йдеться в дослідженні.
- Загалом в Україну було доставлено 258 425 швидких діагностичних тестів для виявлення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання COVID-19. Їх вже розподілено по всіх областях України.
- Всесвітня організація охорони здоров’я в п’ятницю, 11 серпня, повідомила, що кількість нових випадків Covid-19, зареєстрованих у всьому світі, зросла на 80 відсотків.
- За даними Агентства охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), новий вид COVID-19 поширюється Великою Британією і вже становить один із семи нових випадків.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.
Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.