Двох жителів Харківщини, які співпрацювали з РФ, засудили до 11 та 7 років ув’язнення

Джерело: Офіс генпрокурора
Двох жителів Харківщини, які активно співпрацювали з російськими загарбниками під час окупації, засудили до 11 та 7 років ув’язнення.
Зокрема, прокурори довели, що мешканець Балаклії під час окупації працював у так званій “тимчасовій цивільній адміністрації”.
Він активно провадив інформаційну діяльність в окупаційній адміністрації, спрямовану на підтримку держави-агресорки. Чоловік модерував процес підключення гучномовців на території міста, через які транслювалась російська пропаганда та радіо.
Вироком суду йому призначено покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, на строк 11 років з конфіскацією майна. До винесення вироку чоловік перебував під вартою.

Зображення: Офіс генпрокурора
Друга засуджена – мешканка селища Шевченкове Куп’янського району, яка під час захоплення населеного пункту перейшла на бік загарбників. У серпні 2022 року вона добровільно обійняла посаду “в. о. завідувачки Шевченківського відділення Територіального центру соціального обслуговування ВЦА Куп’янського району Харківської області”.
Засуджена виконувала вказівки керівництва окупаційної адміністрації, брала участь у нарадах і проводила збори підлеглих. Для створення позитивного іміджу окупаційної влади вона отримувала так звану “гуманітарну допомогу” від РФ і пропагандистську газету та розповсюджувала їх серед підлеглих.
Вироком суду їй призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 12 років.
- Двох зрадників, які вступили до лав окупаційних військ РФ та воювали проти України, засудили до 12 років ув’язнення.
- Коригувальника, який голосовими повідомленнями наводив російські ракети на Слов’янськ, засудили до 12 років позбавлення волі.
- Бойовика штурмового полку РФ, який вступив до окупаційних угруповань Росії та воював проти Сил оборони України на східному фронті, засудили до 15 років ув’язнення.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.