Джейк Салліван відвідав Київ: «Україна вийде з цієї війни суверенною, незалежною і вільною»

Джерело: брифінг Джейка Саллівана

20 березня, під час візиту до Києва, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван наголосив, що Вашингтон вірить у перемогу України у повномасштабній війні проти РФ. Він заявив, що великий пакет допомоги США, який місяцями блокували республіканці, “потрапить в Україну”, і пообіцяв, що підтримка Вашингтона продовжиться.

Салліван зазначив, що Україна обороняється завдяки стійкості та хоробрості, винахідливості та стійкості українського народу, українських захисників. Він висловив захват Сполучених Штатів.

Я сьогодні тут, щоб наголосити: ми віримо у вас. Віримо у вашу перемогу. Віримо у світле майбутнє для українського народу… А ми продовжимо бути вашим партнером і союзником, — заявив він.

Радник з нацбезпеки наголосив, що “Україна вийде з цієї війни суверенною, незалежною і вільною, а також здатною стримувати майбутню агресію, але з сильною життєздатною демократією, з глибокими демократичними інституціями, зі зростаючою економікою, не лише у традиційній промисловості, натомість у високих технологіях, та у галузях, де впроваджуєте новації навіть в умовах війни”.

Ось це і значить перемога, — додав Саллівана.

Він нагадав, що наразі є питання через затримку у Конгресі погодження законопроєкту на 60 млн доларів допомоги Україні, який Сенат ухвалив на двопартійній основі. Наразі відбувається обговорення з Палатою представників для ухвалення такого важливого пакету оборонної допомоги.

Салліван висловив переконання, що вдасться віднайти рішення.

Ми впевнені, що ми це зробимо. Ми отримаємо цю допомогу Україні, — заявив він.

Салліван не назвав термінів надходження допомоги, але сказав, що немає потреби говорити про “план Б”, мабуть, відкидаючи ідею надання допомоги у формі позики.

Я впевнений, що ми досягнемо плану А. Ми отримаємо сильне двопартійне голосування в Палаті за пакет допомоги для України, і ми отримаємо ці гроші, як і належить, — додав він.

12 березня Сполучені Штати Америки оголосили новий пакет військової допомоги Україні на суму у 300 млн доларів.

Зауважимо, 19 березня під час засідання Контактної групи з військової допомоги Києву голова міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що коаліція не допустить, щоб Україна програла у повномасштабній війні Росії.

Остін зазначив, що умови, в яких нині ведуть бій українські оборонці, є “надзвичайно складними”. Окрім цього, цивільне населення також систематично потерпає від російських атак.

Сьогодні наш меседж доволі чіткий. США не допустять, щоб Україна програла. Наша коаліція не дозволить цього. І весь вільний світ цього не допустить, — акцентував глава Пентагону.

Він запевнив, що Україна може зупинити Путіна. Проте, Захід повинен забезпечити Сили оборони озброєнням.

Остін заявив, що витрати на оборону України є “інвестиціями у нашу спільну безпеку”.

  • Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
  • Пентагон запустив вебсайт Oversight Ukraine, який контролює допомогу з США Україні.
  • Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, під час візиту до Києва 18 березня, закликав українських законодавців швидше ухвалити законопроєкт про мобілізацію.
  • Координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі зазначив, що усе озброєння та техніка, споряджені Україні, нині використовуються на полі бою.
  • Через затримку Конгресом США голосування щодо допомоги Україні, у Білому домі почали розглядати можливість надання коштів Києву з бюджету армії Сполучених Штатів.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.