Експерти ЮНЕСКО проводять 3D-сканування зруйнованої внаслідок атаки РФ історичної будівлі у Львові

Джерело: заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у Facebook.

Експерти ЮНЕСКО проводять 3D-сканування зруйнованої будівлі в буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Львів – Ансамбль історичного центру”.

За словами Еміне Джапарової, протягом 11 – 14 липня експерти ЮНЕСКО проводять 3D-сканування зруйнованої Росією будівлі в буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Львів – Ансамбль історичного центру”.

“Ракетний удар по цьому об’єкту 6 липня – це черговий воєнний злочин та порушення Росією Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року. Зібрані дані слугуватимуть підставою для подальшого визначення необхідних ресурсів для реконструкції будівлі”, – зазначила заступниця очільника МЗС України.

Нагадаємо, що вночі 6 липня російські окупаційні війська завдали ракетного удару по Україні. На Львівщину було випущено 10 крилатих ракет, з яких 7 було збито, а решта поцілили по місту Львів. Зокрема ворожа ракета вдарила по одній з багатоповерхівок міста.

Зазначимо, що станом на 26 червня 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 582 об’єкти культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них майже третину – 585 об’єктів – повністю зруйновано.

Лише за останній місяць загальна чисельність постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 62 одиниці, основна частина з яких припадає на Херсонщину (25 одиниць або 40%).

Загалом найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади. Це 48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.

Пошкоджень і руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи та коледжі) на території 222 територіальних громад: у Вінницькій – 3% ТГ, Дніпропетровській – 17%, Донецькій – 87%, Житомирській – 12%, Закарпатській – 2%, Запорізькій – 33%, Київській – 29%, Луганській – 42%, Львівській – 2%, Миколаївській – 42%, Одеській – 4%, Сумській – 49%, Харківській – 36%, Херсонської – 37%, Хмельницькій – 5%, Черкаській – 3%, Чернігівській – 14% областях та м. Києві.

Загалом зазнали збитків:

  •       клубні заклади – 755;
  •       бібліотеки – 598;
  •       музеї та галереї – 84;
  •       театри та філармонії –26;
  •       заклади мистецької освіти – 119.

У Мінкульті зазначили, що майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.