Елітні російські хакери атакували німецьких політиків
Джерело: Reuters
Американська фірма з кібербезпеки Mandiant, дочірня компанія власника Google Alphabet, повідомила, що елітні хакери, пов’язані з російською розвідкою, минулого місяця атакували кілька німецьких політичних партій, щоб проникнути в їхні мережі та викрасти дані.
У звіті кіберпідрозділ Mandiant заявив, що спіймав хакерську групу, відому як APT29, яка діяла від імені зовнішньої шпигунської служби Росії SVR, намагаючись обманом змусити “ключових політичних діячів Німеччини” відкрити електронний лист, виданий на запрошення на вечерю 1 березня, нібито організовану політичною партією Німеччини – Християнсько-демократичним союзом (ХДС).
У своїй заяві ХДС зазначив, що протягом тривалого часу піддавався цифровим атакам з боку вітчизняних та іноземних хакерів.
“І в цьому випадку ми отримали дуже оперативну інформацію про атаку. Офіційної вечері ХДС 1 березня не було, захід був фіктивним”, – йдеться в повідомленні.
В Mandiant зазначили, що націлювання відповідає зосередженості РФ.
“Це останнє націлювання стосується не лише переслідування Німеччини чи її політиків; це частина ширших зусиль Росії, спрямованих на пошук способів підірвати європейську підтримку України”, — сказав у заяві Ден Блек з Mandiant.
- Корпорація Microsoft у п’ятницю, 8 березня, заявила, що хакери, пов’язані із зовнішньою розвідкою Росії, знову намагалися зламати їх системи, використовуючи дані, викрадені з корпоративної електронної пошти в січні.
- На початку лютого 2024 року російські хакери намагалися зайти в електронні системи Збройних сил Литви. Одначе, цю спробу помітили та зупинили, витоку даних не відбулося.
- Російські хакери вчергове атакували користувачів України та Польщі – цього разу за допомогою електронних листів з посиланнями на “документи”.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.