Елітні російські хакери атакували німецьких політиків
Джерело: Reuters
Американська фірма з кібербезпеки Mandiant, дочірня компанія власника Google Alphabet, повідомила, що елітні хакери, пов’язані з російською розвідкою, минулого місяця атакували кілька німецьких політичних партій, щоб проникнути в їхні мережі та викрасти дані.
У звіті кіберпідрозділ Mandiant заявив, що спіймав хакерську групу, відому як APT29, яка діяла від імені зовнішньої шпигунської служби Росії SVR, намагаючись обманом змусити “ключових політичних діячів Німеччини” відкрити електронний лист, виданий на запрошення на вечерю 1 березня, нібито організовану політичною партією Німеччини – Християнсько-демократичним союзом (ХДС).
У своїй заяві ХДС зазначив, що протягом тривалого часу піддавався цифровим атакам з боку вітчизняних та іноземних хакерів.
“І в цьому випадку ми отримали дуже оперативну інформацію про атаку. Офіційної вечері ХДС 1 березня не було, захід був фіктивним”, – йдеться в повідомленні.
В Mandiant зазначили, що націлювання відповідає зосередженості РФ.
“Це останнє націлювання стосується не лише переслідування Німеччини чи її політиків; це частина ширших зусиль Росії, спрямованих на пошук способів підірвати європейську підтримку України”, — сказав у заяві Ден Блек з Mandiant.
- Корпорація Microsoft у п’ятницю, 8 березня, заявила, що хакери, пов’язані із зовнішньою розвідкою Росії, знову намагалися зламати їх системи, використовуючи дані, викрадені з корпоративної електронної пошти в січні.
- На початку лютого 2024 року російські хакери намагалися зайти в електронні системи Збройних сил Литви. Одначе, цю спробу помітили та зупинили, витоку даних не відбулося.
- Російські хакери вчергове атакували користувачів України та Польщі – цього разу за допомогою електронних листів з посиланнями на “документи”.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.