Естонія веде підготовку до підписання угоди з Україною про безпекові гарантії

Джерело: спільна пресконференція Лаурі Хуассару та Руслана Стефанчука

За результатами зустрічі 26 березня Голова Верховної Ради України наголосив Голові Рійгікогу Естонської Республіки Лаурі Хуссару, що Естонія була та залишається лідеркою у підтримці України.

Зокрема, під час розмови сторони відзначили, що багато рішень, ухвалених Європарламентом та іншими європейськими інституціями, ініціювалися в Естонії та переважно у Парламенті країни. Також Стефанчук зазначив, що очільники парламентів обговорили перспективи співпраці й подальшої підтримки України на шляху до Європейського Союзу та НАТО.

Своєю чергою, Лаурі Хуссар висловив глибоку солідарність з Україною та українським народом, “який уже декілька років веде цю мужню війну проти агресора”. Він додав, що Естонія є лідеркою у наданні військової допомоги України, з огляду на дохід на душу населення в країні.

Найважливіше зараз — це надавати військову допомогу Україні, і надавати її швидко. До того часу, коли Україна здобуде перемогу у цій війні. Усі демократичні країни мають розділяти цю впевненість Естонії, — акцентував глава парламенту Естонії.

Також він акцентував, що Естонія вітає гарантії безпеки, договори про які Україна вже підписала з рядом країн, зауваживши, що Естонія веде підготовку до такого самого підписання. Зокрема, розробляється такий договір про гарантії безпеки, щоб Україна “мала все, що їй потрібно, аби якнайшвидше перемогти у цій війні й жити вже у вільному та мирному світі”.

Нагадаємо, що 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Раніше Велика БританіяНімеччина та Франція одразу підписали з Україною подібні угоди про безпеку.

У Міноборони підтвердили, що станом на 5 березня вже сім країн підписали безпекові угоди з Україною.

11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА. 

З початку повномасштабного вторгнення РФ вбили та закатували близько 50 українських священників, повідомив президент Володимир Зеленський, коментуючи злочини Росії проти церкви.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав, що президент України Володимир Зеленський відхилив ідею різдвяного припинення вогню.

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.