«F-16 в Україні. Ми забезпечили це» – Зеленський
Джерело: Володимир Зеленський/Фейсбук
4 серпня, у День Повітряних Сил ЗСУ президент Володимир Зеленський офіційно підтвердив факт прибуття винищувачів F-16 в Україну.
F-16 в Україні. Ми забезпечили це. Я пишаюсь усіма нашими хлопцями, які якісно опановують ці літаки і вже почали їх використовувати для нашої держави. Я дякую нашій команді за цей результат. Я дякую всім партнерам, які справді дієво допомагають із F-16, і першим державам, які акцептували наш запит про надання літаків – Данія, Нідерланди, Сполучені Штати, – і всі наші партнери – ми цінуємо вашу підтримку! – наголосив глава держави.
Він побажав нашим Повітряним силам, усім нашим воїнам відчувати гордість українців нашою бойовою авіацією і приносити Україні саме такі бойові результати, які наблизять нашу перемогу – наш справедливий мир для України.
У повідомленні Bloomberg вперше стало відомо, що до Києва доставили невелику кількість літаків F-16. Невдовзі в соцмережах та українських ЗМІ поширили зображення, нібито F-16 вже у небі над Україною.
Згодом The Times написали, що Україна отримала свої перші шість винищувачів F-16 від Нідерландів, а невдовзі отримає ще одну партію – від Данії.
Київ офіційно не підтвердив отримання літаків.
Загалом Україна очікує на 79 винищувачів F-16 від Бельгії, Данії, Норвегії та Нідерландів.
Вже 1 серпня міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував прибуття перших винищувачів F-16 в Україну, назвавши подію “переломним моментом у війні проти Путіна”.
Міжнародна коаліція з постачання і навчання українських пілотів, до якої також входять США та Велика Британія, пообіцяла запустити перші літаки в політ над Україною вже до кінця липня.
Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа заявив, що ці винищувачі допоможуть кинути виклик “повному домінуванню” Росії у небі над Чорним морем.
Тоді як західні авіаційні експерти застерігають, що військові літаки не можуть стати для українців “переможною срібною кулею”.
Зокрема Washington Post пише, що лише шестеро українських пілотів отримали кваліфікацію для польоту на F-16.
А це означає: щодня можна буде здійснити лише обмежену кількість вильотів… і якомога далі від лінії фронту, через загрозу російських ракетних систем “земля-повітря”.
Тим часом, джерела Times of Ukraine в ПС заперечили інформацію ЗМІ, що F-16 вже здійснювали бойові вильоти в небі над Україною та були задіяні як ППО.
Своєю чергою, у Білому Домі відмовилися коментувати передачу Україні F-16. Однак, Кірбі наголосив, що у США немає сумнівів у тому, що Україна зможе розпочати їх застосовувати до кінця літа.
Зауважимо, 10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.
Нещодавно заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже має графіки постачання літаків F-16 від країн-партнерів.
Данія зобов’язалася передати загалом 19 винищувачів, тоді як Нідерланди пообіцяли постачити 24 літаки. Обидві країни були рушійною силою міжнародної коаліції для постачання Україні F-16.
Зокрема через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.
Норвегія також заявила 10 липня, що передасть Україні шість винищувачів F-16 і що постачання планується розпочати цього року.
Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider
Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.
У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.
Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- Греція планує продати США 32 винищувачі F-16, щоб їх модернізували й передали в Україну, повідомляє Al Jazeera з посиланням на свої джерела.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.