Фінляндія закриє всі пункти пропуску на кордоні з РФ, крім одного
Джерело: Yle
22 листопада прем’єр-міністр Петтері Орпо оголосив, що прикордонні пункти на кордоні з Росією будуть закриті, за винятком переходу Раджа-Йосеп в Інарі. Країна намагається приборкати неконтрольовану хвилю мігрантів.
Рішення діятиме до 23 грудня. Водночас якщо ситуація продовжуватиме погіршуватися, влада запровадить жорсткіші заходи, попередив Орпо. Окрім цього, він наголосив, що Росія сама створила цю ситуацію і здатна її припинити.
Пункт перходу Раджа-Йосеп, що знаходиться за 250 км від Мурманська, є найбільш важкодоступним для росіян і працює чотири години на добу. Відтепер шукачі притулку зможуть подати заяву про надання міжнародного захисту лише там.
Загалом на російсько-фінському кордоні дев’ять КПП.
Раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Росія використовує “відому тактику гібридної війни”, намагаючись створити кризу мігрантів на фінському кордоні.
Прикордонна служба Фінляндії повідомила про прибуття на кордон з РФ з вересня близько 300 мігрантів, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії. Окремо було зафіксовано 89 перетинів протягом дводенного періоду між 7 і 14 листопада — значне зростання порівняно з 91 випадками, зафіксованим з середини липня.
Десятки мігрантів прибули на закриті пункти пропуску Нуйямаа і Ваалімаа у Фінляндії 18 листопада і зібралися навколо вогнища при мінусовій температурі. Повідомляється, що влада Фінляндії розглядає можливість повністю закрити кордон з Росією.
Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.
Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
- У Фінляндії починають зводити тимчасові огорожі на кордоні з РФ. У будівництві прикордонника допомагають Збройні сили.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою військовослужбовці офіцерського, сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом, повинні володіти англійською мовою, якщо вони бажають претендувати на певні посади.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.
Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.