FT: Партнери обговорюють «німецьку модель» у межах мирного плану щодо України

Джерело: Financial Times

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

За гіпотетичного сценарію Україна та союзники юридично не визнають контроль над окупованими регіонами та анексованим Кримом, щоб не заохочувати подальшу агресію з боку Росії. Схожу модель реалізували під час Холодної війни, коли частина Німеччини була членом НАТО.

Нібито це рішення вже прийняте західними і українськими офіційними особами. Це буде мовчазна згода на те, що ці землі мають бути повернуті дипломатичними засобами в майбутньому.

Водночас прихильники цієї ідеї визнають, що Москва відмовиться від такого плану і продовжить ескалацію, оскільки президент РФ Володимир Путін заявляв, що однією з умов припинення вогню має бути відмова від членства в НАТО.

Наприкінці серпня Зеленський повідомив про розробку “плану перемоги” України, який буде представлений США. Він містить п’ять пунктів, зокрема операцію в Курській області. Глава держави пообіцяв, що “докладний план закінчення війни” буде готовий до другого Самміту миру.

Раніше повідомлялося, що Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ. Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що не виключає запрошення Росії на майбутній мирний саміт, проте вважає Путіна – занадто наляканим.

Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

На першому глобальному саміті миру у Швейцарії не було жодних представників РФ.

Своєю чергою, Путін називав Індію серед трьох країн (поряд із Китаєм та Бразилією), з якими він перебуває у “постійному контакті” з питання врегулювання війни. Його прессекретар Дмитро Пєсков заявив у понеділок, що Довал буде в Москві на зустрічі високих представників країн БРІКС, котрі займаються питаннями безпеки.

Про те, що Індія та Китай можуть зіграти роль у вирішенні конфлікту, заявила у вихідні на зустрічі із Зеленським прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні. Пекін раніше також призначив спецпредставника щодо врегулювання війни РФ проти України, але його діяльність не призвела до жодних зрушень.

  • У РФ заявили, що їхня країна не має наміру брати участі у другому Саміті миру, – сказав заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін.
  • Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
  • Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

Голова ОВА Артем Лисогор повідомив, що на ТОТ Луганщини росіяни вирішили повернутися до радянської практики та запровадили патрулювання вулиць так званими “народними дружинами”.

Посол Росії у Вашингтоні Анатолій Антонов закінчив роботу у США та повертається до Москви. 

Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на південний напрямок передав у підрозділ 126-ї окремої бригади ТрО партію FPV-дронів, а також купольний РЕБ, детектори дронів “Ванільний цукорок” та “Мавіки”.

Вже наступного тижня президент Володимир Зеленський матиме ще один шанс представити план перемоги на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відвідає глава США Джо Байден. Після того, як Зеленський не домігся скасування ракетних обмежень, Київ може отримати якусь іншу допомогу під час зустрічі у Німеччині, повідомив західний дипломат.