Генштаб розширив перелік бригад, до яких можна приєднатися за «Контрактом 18-24»

Джерело: Міноборони

В Україні збільшили кількість бригад, до яких добровольці можуть приєднатися за проєктом Міноборони “Контракт 18-24”. Відповідний наказ підписав начальник Генерального штабу ЗСУ.

До шести бригад, з якими добровольці у віці від 18 до 24 років можуть підписати контракт, додались ще десять:

  • 3 окрема штурмова бригада
  • 24 окрема механізована бригада
  • 93 окрема механізована бригада
  • 30 окрема механізована бригада
  • 128 окрема гірсько-штурмова бригада
  • 36 окрема бригада морської піхоти
  • 39 окрема бригада берегової оборони 30 корпусу морської піхоти
  • 25 окрема повітряно-десантна бригада
  • 80 окрема десантно-штурмова бригада
  • 59 окрема штурмова бригада.

Як і раніше, можна приєднатися і до 72 окремої механізованої бригади, 95 окремої десантно-штурмової бригади, 38 окремої бригади морської піхоти, 28 окремої механізованої бригади, 10 окремої гірсько-штурмової бригад та 92 окремої штурмової бригади.

Тепер є можливість підписати контракт, обравши бригаду із Сухопутних військ, Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ та Сил безпілотних систем.

Додамо, 11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

“Контракт 18-24” пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 000 000 грн, із яких 200 000 грн виплачуються одразу, а решта – під час служби. Головний акцент – це добровільність. Укладення контракту є свідомим вибором кожного, хто хоче зробити внесок у захист країни та отримати реальні можливості для особистого розвитку.

Після закінчення контракту доброволець самостійно вирішує: чи продовжувати службу, чи повернутися до цивільного життя.

Добровольці отримуватимуть щомісячне грошове забезпечення – до 120 000 грн, матимуть можливість “нульової” іпотеки, навчання за державний кошт, безплатний медичне забезпечення, зокрема, зубне протезування, а також право на виїзд за кордон після року служби.

Окрім того, законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.

Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+ з найближчим оновленням. Далі – консультація з рекрутером, підписання контракту та проходження підготовки у бойових підрозділах.

Згодом у Міноборони пояснили, що у межах реалізації експериментального проєкту “Контракт 18-24” підготовка громадян, залучених на військову службу, відбувається за трирівневою програмою, тривалістю до трьох місяців.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.

У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.

На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.

Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.

Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.