Глава Румунії рішуче засудив атаку РФ на порт неподалік кордону
Джерело: Клаус Йоганніс/Twitter
24 липня президент Румунії Клаус Йоганніс засудив удари Росії по інфраструктурі річкових портів України, назвавши напади “ескалацією” війни.
Я рішуче засуджую нещодавні російські атаки на українську цивільну інфраструктуру на Дунаї, дуже близько до Румунії. Ця нещодавня ескалація створює серйозні ризики для безпеки в Чорному морі, – зазначив Йоганніс.
Окрім цього, він зауважив, що це також впливає на подальший український транзит зерна, а отже, і на глобальну продовольчу безпеку.
Румунія, країна НАТО, має спільний кордон з Україною по ріці Дунай. Ріка Дунай, поблизу району, ураженого вночі, має ширину менше одного кілометра.
Раніше українська армія повідомила, що Росія націлилася на запаси зерна після того, як Москва вийшла з важливої зернової угоди, що дозволила безпечно експортувати українську пшеницю на міжнародні ринки, погіршивши глобальну продовольчу кризу.
Зауважимо, 24 липня російські окупаційні війська вкотре атакували Одещину дронами-“камікадзе”. Силами та засобами ППО збито частину безпілотників, проте є і влучання.
- Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що бомбардуваннями Одеси Росія намагається повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. Росіяни прагнуть через акт залякування нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування “зернового коридору”.
- Росіяни провели модернізацію ракет Х-22 у Х-32. Ворог додав їм точності та збільшив дальність.
- У Повітряних силах ЗСУ пояснили, чому українській ППО важко виявити та збити російські ракети “Онікс”, якими РФ атакувала південь України.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.