Глава Румунії рішуче засудив атаку РФ на порт неподалік кордону
Джерело: Клаус Йоганніс/Twitter
24 липня президент Румунії Клаус Йоганніс засудив удари Росії по інфраструктурі річкових портів України, назвавши напади “ескалацією” війни.
Я рішуче засуджую нещодавні російські атаки на українську цивільну інфраструктуру на Дунаї, дуже близько до Румунії. Ця нещодавня ескалація створює серйозні ризики для безпеки в Чорному морі, – зазначив Йоганніс.
Окрім цього, він зауважив, що це також впливає на подальший український транзит зерна, а отже, і на глобальну продовольчу безпеку.
Румунія, країна НАТО, має спільний кордон з Україною по ріці Дунай. Ріка Дунай, поблизу району, ураженого вночі, має ширину менше одного кілометра.
Раніше українська армія повідомила, що Росія націлилася на запаси зерна після того, як Москва вийшла з важливої зернової угоди, що дозволила безпечно експортувати українську пшеницю на міжнародні ринки, погіршивши глобальну продовольчу кризу.
Зауважимо, 24 липня російські окупаційні війська вкотре атакували Одещину дронами-“камікадзе”. Силами та засобами ППО збито частину безпілотників, проте є і влучання.
- Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що бомбардуваннями Одеси Росія намагається повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. Росіяни прагнуть через акт залякування нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування “зернового коридору”.
- Росіяни провели модернізацію ракет Х-22 у Х-32. Ворог додав їм точності та збільшив дальність.
- У Повітряних силах ЗСУ пояснили, чому українській ППО важко виявити та збити російські ракети “Онікс”, якими РФ атакувала південь України.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.