Глава Румунії рішуче засудив атаку РФ на порт неподалік кордону

Джерело: Клаус Йоганніс/Twitter

24 липня президент Румунії Клаус Йоганніс засудив удари Росії по інфраструктурі річкових портів України, назвавши напади “ескалацією” війни.

Я рішуче засуджую нещодавні російські атаки на українську цивільну інфраструктуру на Дунаї, дуже близько до Румунії. Ця нещодавня ескалація створює серйозні ризики для безпеки в Чорному морі, – зазначив Йоганніс.

Окрім цього, він зауважив, що це також впливає на подальший український транзит зерна, а отже, і на глобальну продовольчу безпеку.

Румунія, країна НАТО, має спільний кордон з Україною по ріці Дунай. Ріка Дунай, поблизу району, ураженого вночі, має ширину менше одного кілометра.

Раніше українська армія повідомила, що Росія націлилася на запаси зерна після того, як Москва вийшла з важливої ​​зернової угоди, що дозволила безпечно експортувати українську пшеницю на міжнародні ринки, погіршивши глобальну продовольчу кризу.

Зауважимо, 24 липня російські окупаційні війська вкотре атакували Одещину дронами-“камікадзе”. Силами та засобами ППО збито частину безпілотників, проте є і влучання.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.