Греція спорядить Україні зброю та боєприпаси

Джерело: ekathimerini

Греція продовжить постачати Україні зброю і боєприпаси у 2024 році, не вичерпуючи своїх запасів. Озброєння закуповуватимуть із Чехії та передадуть напряму Силам оборони.

Наразі чеські та грецькі офіційні особи ведуть переговори про ціни на ці системи. Найближчим часом відбудеться підписання двосторонньої угоди.

Грецькі посадовці зауважили, що Україна найбільше потребує саме боєприпасів і їхня пропозиція сприятиме задоволенню потреб ЗСУ.

Так, Греція планує постачити Україні 2 тисяч авіаракет Zuni, 180 реактивних снарядів калібру 75-мм, 90 тис. протитанкових боєприпасів калібру 90-мм, 4 млн набоїв до стрілецької зброї. Також країна спорядить зі складів своєї армії 70 американських 155-мм гаубиць М114А1. Оскільки гаубиці довгий час вважалися непотрібними для оперативних потреб грецької армії. Одначе, вони можуть бути корисними в битвах України на багнистій місцевості.

Що стосується інших систем озброєнь, які просили українці, наприклад радянської зенітно-ракетної батареї С-300, Греція неодноразово наголошувала на необхідності їх заміни більш сучасними західними системами.

Раніше стало відомо, що Греція приєдналася до коаліції з розмінування України на чолі з Литвою та Ісландією.

8 березня міністр оборони Рустем Умєров разом з Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели важливу телефонну розмову з міністром національної оборони Греції Нікосом Дендіасом. Умєров поінформував керівника оборонного відомства Греції про оперативну ситуацію на фронті.

Сторони обговорили нагальні потреби української армії, зокрема в артилерії та боєприпасах.

Зазначимо, що 6 березня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом заявив, що нині сторони почали підготовку до двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.