Харків’яни відмовляються залишати рідне місто, попри постійні обстріли росіянами (відео)

Джерело: Букви

З початку весни російські війська суттєво збільшили кількість обстрілів Харкова та області. Щодня українське місто потерпає від ворожих дронів, ракет та авіабомб. Росіяни скеровують на Харків масовані залпи, сподіваючись скорити містян. Одначе, місто тримається, харків’яни відмовляються залишати власні домівки, запевняючи: “Харків нескорений”.

Так, зокрема на сторінці place_kh в Instagram містяни вкотре підтвердили свій намір, попри російські обстріли, лишатися у Харкові. На зустрічі з мером міста Ігорем Тереховим, харків’яни висловили власну позицію та аргументували свій вибір.

Ми будемо тут! Нікуди не виїжджаємо! І наші діти тут! По цей день ми знаходимося тут! Харків Нескорений! Люди, котрі тут, вони нескорені. У мене також дитина каже, я нікуди не поїду. У мене дитина спортсмен, і їдучи на змагання, він каже, “Я з Харкова! Ми продовжуємо там тренуватися!” — розповідає одна з містянок, де був приліт авіабомби.

Харків — це любов! Тримаємося! — мовиться у дописі.

Зазначимо, станом на 7 квітня російські військові обстріляли кілька районів міста. Поранень зазнали четверо осіб. Серед постраждалих три жінки та цивільний чоловік, котрий, попри уламкові поранення від шпиталізації відмовився. Також вдень 7 квітня російські військові завдали чергового удару по Харкову. Внаслідок атаки є прильоти та поранені.

Нещодавно ми повідомляли, що у Харкові один з російських ударних дронів типу “Шахед” під час нічної атаки по місту влучив у приватний будинок, внаслідок чого виникла пожежа.

Окрім цього, 6 квітня, російські загарбники атакували Шевченківський район Харкова, внаслідок чого загинула одна людина та ще троє – дістали поранення, серед них дитина.

Тоді як 6 квітня Терехов повідомив деталі нічної атаки по Харкову, внаслідок якої загинуло 6 осіб та ще 11 зазнали поранень. Унаслідок атаки пошкоджено 9 житлових багатоповерхівок та 3 гуртожитки, 2 дитсадки, 2 школи, АЗС та кілька десятків магазинів. Станом на ранок вдалось підрахувати, що вибуховою хвилею вибило понад 3600 вікон.

Водночас, намагаючись захиститися від російських обстрілів, у Харкові завершили будівництво першої підземної школи. Нині допрацьовують “останні штрихи” перед початком занять. За даними міського голови, приміщення розраховане на 20 класних кімнат. Відтак школу розраховано на прийом 900 учнів у дві зміни.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, чи зможуть російські війська окупувати місто Харків. Він зазначив, що на сьогодні проводиться великий комплекс робіт із фортифікаційного обладнання територій і позицій, встановлюють комплексну систему загороджень, проводять планування застосування наших військ у разі таких дій. Сирський долав, що ЗСУ мають досвід бойових дій на Харківщині, оскільки у 2022 році було звільнено окуповані частини області.

Водночас, додав Сирський, потрібно детально прораховувати ситуацію, адже кожна військова операція унікальна і повторити її знову не вдасться за жодних умов.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.