Інформаційна агенція АFP подала до суду на соцмережу Маска

Джерело: Reuters

Французька інформаційна агенція AFP подала позов до паризького суду на соціальну мережу Ілона Маска Х, раніше відому як Twitter, звинувативши її у відмові обговорити потенційну плату за поширення медіапродукта інформагентства на платформі.

Як розповіли у виданні, у 2019 році Франція ввела в дію правило про авторське право, що отримало назву “суміжні права”. Згідно з ним, великі онлайн-платформи зобов’язані розпочинати переговори з видавцями, які прагнуть отримати винагороду за новини.

“AFP висловило занепокоєння з приводу явної відмови Twitter (нещодавно перейменованого на „X“) вступати в дискусії щодо реалізації суміжних прав для преси”, — йдеться у заяві агентства.

Своєю чергою, Маск розкритикував дії AFP.

“Це дивно. Вони хочуть, щоб ми платили їм за трафік на їхній сайт, де вони отримують дохід від реклами, а ми ні?!”, — прокоментував він у соцмережі. 

Варто зауважити, що соціальна мережа Twitter, яка зараз проходить ребрендинг, заволоділа обліковим записом @Х, не повідомивши про це його колишнього власника.

Раніше Twitter змінив свій логотип на білу літеру X з чорним контуром, прибравши зображення синьої пташки. Також Маск повідомив, що домен x.com тепер автоматично переадресує користувачів на сайт Twitter, а новим етапом ребрендингу соцмережі стала зміна логіна офіційного облікового запису соцмережі на @X.

При цьому відомо, що рішення мільярдера Ілона Маска змінити бренд Twitter на X може виявитися складним з юридичної точки зору, оскільки компанії, включаючи Meta і Microsoft, вже мають права інтелектуальної власності на ту саму літеру.

Додамо, соціальна мережа X, більше відома як Twitter, подала позов проти некомерційної організації “Центр протидії цифровій ненависті” (CCDH). Компанія Ілона Маска звинувачує установу, яка бореться з ненавистю та дезінформацією, у тому, що вона подає невиправдані заяви й спонукає рекламодавців зупинити інвестиції в платформу.

Внаслідок обстрілу житлового кварталу Костянтинівки двоє людей загинули, ще двох поранено. Нині прокуратура розпочала розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).

У Німеччині дебати стосовно постачання ракетної системи Taurus Україні розгорілися з новою силою: керівники партій ХДС/ХСС, ВДП та “Зелених” вимагають якнайшвидше схвалити постачання.

Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.

У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.

18 листопада президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11225 про удосконалення роботи МСЕК.