Іран постачатиме автомобілі до Росії та Білорусі

Джерело: TasnimNews

Заступник міністра закордонних справ Ірану з питань економічної дипломатії Мехді Сафарі оголосив про підписання контрактів на експорт автомобілів іранського виробництва до “цільових країн”, зокрема Росії та Білорусі.

Так, під час виступу на церемонії, присвяченій Національному дню експорту, Сафарі заявив, що “сприяння торгівлі з сусідніми державами, а також країнами Африки, Латинської Америки та Східної Азії є основною політикою нинішньої адміністрації”.

Він вказав на експорт технічних та інженерних послуг наукових компаній і додав, що наразі “реалізуються проєкти щодо експорту наукомісткої продукції вартістю від 300 до 400 мільйонів доларів”.

Також Сафарі зазначив, що “Іраном докладаються зусилля для експорту автомобілів іранського виробництва до цільових країн, включаючи Росію та Білорусь”, і що “країна підписала дуже хороші контракти з іншими країнами в цій галузі”.

Мехді Сафарі резюмував, що вступ Ірану до ШОС і БРІКС “відкрив нові можливості для експорту продукції до цих країн”.

Зауважимо, 26 вересня у Грузії набула чинності заборона на експорт та реекспорт автомобілів з країн Євросоюзу до Росії та Білорусі.

Раніше у британській розвідці заявили, що партнерство Росії з Іраном зміцнилося протягом останніх років та, ймовірно, було прискорене вторгненням Москви в Україну.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.