Ізраїль вночі завдав масованих ударів по Сектору Гази

Джерело: The Times of Israel

Авіація Ізраїлю в ніч на 9 жовтня продовжила завдавати ударів по сектору Гази, щоб “знищити можливості терористичної групи ХАМАС”.

Як розповіли у виданні, серед цілей, уражених в ніч на 9 жовтня, було:

  • кілька командних пунктів;
  • будівля, де проживають бойовики ХАМАС;
  • командний центр, який використовується високопоставленим посадовцем військово-морських сил ХАМАС;
  • “майно, яке використовується ХАМАСом” у мечеті в Джабалії;
  • активи, які терористична група використовує для розвідки.

Нагадаємо, що число загиблих в Ізраїлі внаслідок нападу ХАМАС на державу перевищило 700 осіб, інформують посадовці охорони здоров’я.

Також зауважимо, військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектора Гази. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.