Кемерон: Дуже багато працюємо для використання російських активів на відновлення України

Джерело: The Guardian

Виступаючи на панельній дискусії щодо війни РФ проти України, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон зазначив делегатам у Давосі, що є явні підстави використовувати заморожені російські активи для допомоги у відбудові України.

Кемерон зауважив, що країни, які підтримують Україну, мають сукупний ВВП у 25 разів більший, ніж Росія.

Нам просто потрібно зробити так, щоб наша підтримка була вагомою, – пояснив британський міністр.

Він додав, якщо зменшити масштаб і поглянути на загальну картину, війна в Україні стала величезною катастрофою для Путіна.

Росія втратила половину території, яку вона захопила на початку війни, і зазнала санкцій з боку значної частини світової економіки.

Зокрема на підтвердження своїх слів Кемерон вказав на прогрес України в Чорному морі. Україна відтіснила російські кораблі та знову торгує збіжжям через свої порти. Кемерон наголосив, що “Україна впоралася добре”, тому пріоритетно нині допомогти пережити цю зиму та створити систему для витривалості країни на випадок тривалої війни.

Коли британського міністра запитали, чи буде використання російських активів для відновлення України законним, він акцентував, що активи вже заморожені. Наразі питання в тому, що робити далі.

Росії доведеться виплатити репарації, коли війна закінчиться, то чому б не використати активи зараз? А політичний кут полягає в тому, що коли Путін розпочав незаконне вторгнення, світ змінився, і ми повинні змінюватися разом із ним, — каже лорд Кемерон.

Читайте також: FT: США запропонували передати Україні заморожені активи РФ як «аванс» компенсації

Він додав, що “безумовно, дуже наполегливо працює” над цим питанням, решта країн G7 також, і він впевнений, що прогрес буде.

Раніше стало відомо, що Європейський Союз просувається з пропозицією оподаткування прибутку від заморожених активів центрального банку РФ на суму у понад 210 мільярдів євро, щоб допомогти у відбудові України, попри занепокоєння кількох країн-членів.

Окрім того, Адміністрація президента Джо Байдена підтримує законодавство, яке дозволить конфіскувати близько 300 мільярдів доларів із заморожених російських активів, щоб допомогти у відновленні України. Білий дім прагне залучити підтримку в Конгресі для подальшого фінансування війни проти РФ.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.