Кілька країн ЄС відправлять своїх представників на «інавгурацію» Путіна – Reuters
Джерело: Reuters
Кілька країн ЄС мають намір відправити своїх представників на “інавгурацію” Володимира Путіна попри прохання України не визнавати його президентом РФ.
США та більшість країн Європейського Союзу бойкотуватимуть церемонію, тоді як 7 країні – серед яких і Франція – все ж відправлять своїх представників на захід.
Різна дипломатична реакція західних держав підкреслила розбіжності щодо того, як поводитися з російським лідером через два роки після того, як він почав повномасштабне вторгнення в Україну.
“Ні, у нас не буде представника на його інавгурації. Ми, звичайно, не вважали ці вибори вільними і чесними, але він президент Росії і збирається продовжувати цю посаду”, – сказав Метью Міллер, речник Держдепу США.
Велика Британія та Канада заявили, що не надішлють нікого для участі в церемонії.
Путін здобув переконливу перемогу на президентських “виборах” у березні. Західні уряди засудили вибори як несправедливі та недемократичні.
МЗС України закликало не визнавати Путіна президентом Росії.
“Україна не бачить правових підстав для визнання його демократично обраним і легітимним президентом Російської Федерації”, – мовиться у заяві.
“Інавгурація” Путіна пройде 7 травня. У Кремлі повідомили, що на церемонію запросили глав всіх іноземних дипломатичних установ у Москві.
Речник ЄС заявив, що посол блоку у Росії не буде присутній на церемонії, що відповідає позиції більшості держав-членів блоку.
Європейський дипломат сказав, що 20 країн-членів ЄС бойкотуватимуть захід, але очікується, що сім інших країн пришлють своїх представників. Крім Франції, очікується участь Угорщини та Словаччини, повідомили два дипломатичних джерела.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що не буде присутнім.
Країни Балтії, які вже не мають своїх представників у Москві, категорично виключили участь в інавгурації.
- На президентських виборах у Росії вкотре “переміг” Володимир Путін — у РФ заявили, що він набрав 87% голосів.
Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.
Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.