Кілька країн ЄС відправлять своїх представників на «інавгурацію» Путіна – Reuters
Джерело: Reuters
Кілька країн ЄС мають намір відправити своїх представників на “інавгурацію” Володимира Путіна попри прохання України не визнавати його президентом РФ.
США та більшість країн Європейського Союзу бойкотуватимуть церемонію, тоді як 7 країні – серед яких і Франція – все ж відправлять своїх представників на захід.
Різна дипломатична реакція західних держав підкреслила розбіжності щодо того, як поводитися з російським лідером через два роки після того, як він почав повномасштабне вторгнення в Україну.
“Ні, у нас не буде представника на його інавгурації. Ми, звичайно, не вважали ці вибори вільними і чесними, але він президент Росії і збирається продовжувати цю посаду”, – сказав Метью Міллер, речник Держдепу США.
Велика Британія та Канада заявили, що не надішлють нікого для участі в церемонії.
Путін здобув переконливу перемогу на президентських “виборах” у березні. Західні уряди засудили вибори як несправедливі та недемократичні.
МЗС України закликало не визнавати Путіна президентом Росії.
“Україна не бачить правових підстав для визнання його демократично обраним і легітимним президентом Російської Федерації”, – мовиться у заяві.
“Інавгурація” Путіна пройде 7 травня. У Кремлі повідомили, що на церемонію запросили глав всіх іноземних дипломатичних установ у Москві.
Речник ЄС заявив, що посол блоку у Росії не буде присутній на церемонії, що відповідає позиції більшості держав-членів блоку.
Європейський дипломат сказав, що 20 країн-членів ЄС бойкотуватимуть захід, але очікується, що сім інших країн пришлють своїх представників. Крім Франції, очікується участь Угорщини та Словаччини, повідомили два дипломатичних джерела.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що не буде присутнім.
Країни Балтії, які вже не мають своїх представників у Москві, категорично виключили участь в інавгурації.
- На президентських виборах у Росії вкотре “переміг” Володимир Путін — у РФ заявили, що він набрав 87% голосів.
Принцеса Уельська Кейт Міддлтон 2 липня вперше з’явилася на публіці після тривалої паузи у королівських обов’язках – і відверто поділилася тим, через що проходить після завершення лікування онкологічного захворювання.
У Нью-Йорку 16 липня на аукціоні Sotheby’s планують виставити на продаж метеорит, який вважається найбільшим із коли-небудь знайдених фрагментів Марса на Землі. Його стартова вартість – до 4 мільйонів доларів.
У віці 98 років у столиці Аргентини помер кардинал Луїс Паскуаль Дрі – священник, якого Папа Франциск неодноразово згадував як зразок милосердя та покори в служінні. Про його смерть повідомив у середу Ватикан.
У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.
Верховний суд штату Вісконсин, де зараз більшість мають ліберальні судді, скасував закон 1849 року, що фактично забороняв аборти. Рішення ухвалили 4 голосами проти 3. Суд постановив, що старий закон був замінений новішими нормативними актами, які регулюють доступ до абортів, зокрема після того, як плід стає життєздатним поза утробою.