Кожен член ООН повинен сказати Москві «досить» – Блінкен закликав унеможливити російський продовольчий шантаж
Джерело: CNN
3 серпня Держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН стосовно продовольчої безпеки, наголосив, що кожен член Організації Об’єднаних Націй має сказати Москві: “досить”.
Досить використовувати Чорне море як шантаж. Досить ставитися до найуразливіших людей у світі як до важеля впливу. Досить цієї невиправданої, безсовісної війни,” – заявив Блінкен.
У серпні США головують у Раді Безпеки ООН. Засідання відбувається на тлі неодноразових звинувачень Росії, ще одного члена РБ ООН, у тому, що вона використовує продовольство як частину своєї війни проти України.
Минулого місяця Москва вийшла з “Чорноморської зернової угоди” за посередництва ООН і Туреччини, нині США та партнери докладають інтенсивних зусиль, щоб пом’якшити вплив цього рішення на країни, що розвиваються. Туреччина також співпрацює з Москвою, намагаючись відновити угоду – крок, який, як зауважив Блінкен, Сполучені Штати “дуже цінують”.
Зміцнення продовольчої безпеки має важливе значення для реалізації бачення статуту Організації Об’єднаних Націй,” — пояснив він.
США очолюють спільне комюніке, яке “засуджує використання їжі як зброї”, яке підписали 75 держав, і очікується, що підпишуть ще більше країн, інформує CNN.
Після виходу з зернової угоди 17 липня Росія розв’язала низку атак на портову інфраструктуру в українських містах.
Минулого тижня президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва може замінити постачання українського зерна в Африку, обіцяючи безоплатно надіслати зерно до шести африканських країн протягом наступних кількох місяців. Від такої пропозиції лідери країн Африки відмовилися.
Раніше в Міністерстві закордонних та європейських справ Франції “рішуче засудили” хвилю російських обстрілів української портової інфраструктури, заявивши, що РФ свідомо призводить до світової продовольчої кризи.
- Три цивільних вантажних судна – з Ізраїлю, Греції та одне з турецько-грузинською реєстрацією – пройшли російську блокаду в Чорному морі.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як РФ вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”.
- Вранці 2 серпня внаслідок атаки російських безпілотників зіпсовано майже 40 тис. тонн зерна.
- 2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.