Кулеба: США споряджатимуть Україні ракети ATACMS на постійній основі
Джерело: Дмитро Кулеба в етері “Сніданок з 1+1”.
19 жовтня глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що Сполучені Штати мають намір передати Україні ще більше далекобійних ракет ATACMS. Міністр запевнив, що їх постачання здійснюватимуть на постійній основі.
Як поінформував Дмитро Кулеба, постачання узгодили наприкінці вересня у Вашингтоні президент Володимир Зеленський та президент США Джо Байден.
Якщо прочитати між рядками виступ Зеленського після зустрічі з Байденом, з нього можна було б зрозуміти, що прийнято дуже важливе рішення… Тому дякуємо Сполученим Штатам за виконання домовленостей та за зміцнення нашої вогневої могутності, – зазначив міністр.
Водночас глава МЗС висловив сподівання, що у майбутньому Київ отримає ракети ATACMS, здатні вражати цілі на відстані 300 км.
За даними The New York Times, США вже передали Києву близько 20 ракет ATACMS із касетними боєприпасами та дальністю близько 160 кілометрів.
17 жовтня Володимир Зеленський підтвердив виконання домовленостей із главою США Джо Байденом про отримання далекобійних ракет ATACMS.
Згодом Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний оприлюднив відео роботи наших армійців із застосуванням американських далекобійних ракет ATACMS по розташуванню російських військ.
22 вересня троє офіційних осіб США та представник Конгресу повідомили, що президент США Джо Байден сказав президенту України Володимиру Зеленському, що Сполучені Штати нададуть невелику кількість далекобійних ракет ATACMS для допомоги Україні у війні проти Росії.
Сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим.
3 жовтня стало відомо, що Міноборони США готове передати Україні частину своїх ракет великої дальності ATACMS, озброєних касетними боєприпасами. Після чого поінформували, що Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень.
Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля – земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin, і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій. ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
- За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту РФ у тимчасово окупованому Криму.
- Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.
Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.
Союзники вважають, що розміщення в Україні 200 тисяч західних миротворців, до чого закликав президент Володимир Зеленський у Давосі, не є реалістичним сценарієм. Це “набагато більше, ніж кількість солдатів, котрі брали участь у висадці союзників у Нормандії під час Другої світової війни”, пише видання.
Колишній радник Офісу президента Олексій Арестович обурив мережу черговим дописом. Цього разу він прокоментував відео розстрілу російськими військовими беззбройних українських полонених, котрі, за його словами “повзали на колінах”. На тлі шквалу критики навіть серед шанувальників, неочікувану підтримку Арестович знайшов в особі народної обраниці Мар’яни Безуглої, котра “погодилася” з його висловлюваннями.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.