Китай імпортує рекордні обсяги нафти з Ірану за останнє десятиліття
Джерело: Bloomberg
Китай наростив імпорт з Ірану до рекордних обсягів за останнє десятиліття. Пекін зробив ставку на дешевшу санкційну нафту на тлі зростання світових цін.
Kpler звітує, що Китай вивозитиме близько 1,5 млн барелів сирої нафти з Ірану щодня цього місяця у порівнянні з середнім показником у 917 тис. барелів на день за перші сім місяців року. Крім того, цей обсяг буде найвищим показником з 2013 року.
Через подорожчання вартості нафти Brent підвищується попит на дешевшу сировину. Її більшу частину купують незалежні нафтопереробні підприємства, розташовані в китайській провінції Шаньдун.
Трейдери зазначили, що два основні іранські маркерні сорти торгуються зі знижками понад 10 доларів за барель у порівнянні з Brent. У такому випадку вони навіть дешевші, аніж російська сировина.
Компанія Vortexa теж відстежує надходження нафти до Китаю. За їхніми даними, Пекін цього місяця отримає близько 1 млн барелів іранської сирої нафти на день у порівнянні з рекордними 1,3 млн барелів у грудні.
Довідка. Нафту з Ірану часто класифікують як розбавлену бітумну суміш. Нещодавно її стали позначати як “іншу важку нафту”. Імпорт сировини у червні зріс приблизно у 88 разів порівняно з травнем, тоді як закупівлі бітумної суміші збільшилися в чотири рази.
- Помічник прокурора США Фред Шеппард на слуханнях у федеральному суді Сан-Дієго повідомив, що американський військовий моряк китайського походження почав передавати КНР секретну інформацію на прохання своєї матері.
- У серпні Росія має намір скоротити експорт нафти із західних портів приблизно на 100 – 200 тисяч барелів на день порівняно з липнем, що свідчить про те, що Москва виконує свою обіцянку щодо нових скорочень разом з лідером експортерів нафти Саудівською Аравією.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.
Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.