Китай імпортує рекордні обсяги нафти з Ірану за останнє десятиліття
Джерело: Bloomberg
Китай наростив імпорт з Ірану до рекордних обсягів за останнє десятиліття. Пекін зробив ставку на дешевшу санкційну нафту на тлі зростання світових цін.
Kpler звітує, що Китай вивозитиме близько 1,5 млн барелів сирої нафти з Ірану щодня цього місяця у порівнянні з середнім показником у 917 тис. барелів на день за перші сім місяців року. Крім того, цей обсяг буде найвищим показником з 2013 року.
Через подорожчання вартості нафти Brent підвищується попит на дешевшу сировину. Її більшу частину купують незалежні нафтопереробні підприємства, розташовані в китайській провінції Шаньдун.
Трейдери зазначили, що два основні іранські маркерні сорти торгуються зі знижками понад 10 доларів за барель у порівнянні з Brent. У такому випадку вони навіть дешевші, аніж російська сировина.
Компанія Vortexa теж відстежує надходження нафти до Китаю. За їхніми даними, Пекін цього місяця отримає близько 1 млн барелів іранської сирої нафти на день у порівнянні з рекордними 1,3 млн барелів у грудні.
Довідка. Нафту з Ірану часто класифікують як розбавлену бітумну суміш. Нещодавно її стали позначати як “іншу важку нафту”. Імпорт сировини у червні зріс приблизно у 88 разів порівняно з травнем, тоді як закупівлі бітумної суміші збільшилися в чотири рази.
- Помічник прокурора США Фред Шеппард на слуханнях у федеральному суді Сан-Дієго повідомив, що американський військовий моряк китайського походження почав передавати КНР секретну інформацію на прохання своєї матері.
- У серпні Росія має намір скоротити експорт нафти із західних портів приблизно на 100 – 200 тисяч барелів на день порівняно з липнем, що свідчить про те, що Москва виконує свою обіцянку щодо нових скорочень разом з лідером експортерів нафти Саудівською Аравією.
Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.