Китай відправить до США великих панд у межах нової ери «панда-дипломатії»
Джерело: Reuters
Китайська асоціація охорони дикої природи співпрацює з Національним зоопарком у Вашингтоні у межах домовленості, яка може повернути більше панд до Сполучених Штатів, що свідчить про покращення дипломатичних відносин між двома наддержавами.
Протягом багатьох років Китай позичав своїх панд зоопаркам у різних країнах як послів доброї волі тварин, а також цим жестом сприяв сучасній китайсько-американській “панда-дипломатії”.
Відповідні китайські установи підписали угоди з Мадридським зоопарком в Іспанії та зоопарком Сан-Дієго в Сполучених Штатах щодо нового раунду міжнародного співробітництва у захисті великих панд, — заявив 22 лютого Мао Нін, речник Міністерства закордонних справ Китаю. — Вони також співпрацюють із Вашингтонським національним зоопарком у Сполучених Штатах і Віденським зоопарком в Австрії, щоб розпочати новий раунд співпраці.
Раніше Асоціація охорони дикої природи повідомила у своєму акаунті в соцмережі WeChat, що досягла та підписала угоди про збереження великих панд із кількома зоопарками.
Ще в листопаді 2023 року Національний зоопарк у Вашингтоні повернув трьох панд до Китаю як частину більш ніж 50-річної спадщини, залишивши зоопарк Джорджії в Атланті єдиним у США з програмою для гігантських панд.
Термін дії договору позики для чотирьох панд у зоопарку закінчується цього року, що означало, що панд у США не буде вперше з 1972 року, коли китайський уряд подарував Сполученим Штатам двох великих панд після історичного візиту президента Річарда Ніксона за часів Холодної війни.
Ми з нетерпінням чекаємо нового раунду міжнародного співробітництва з відповідними країнами щодо захисту великих панд, що сприятиме подальшому розширенню результатів наукових досліджень стосовно захисту цих тварин та інших видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також сприятиме розвитку зв’язків між людьми, — додав Мао.
Протягом минулого року між Китаєм і Сполученими Штатами були напружені відносини через низку глобальних проблем, включаючи повномасштабну російсько-українську війну, торгові суперечки та звинувачення у шпигунстві. Лідери обох країн провели кілька раундів переговорів протягом минулих кількох місяців, щоб послабити напруженість.
Довідка. Панда-дипломатія — це практика відправки великих панд з Китаю в інші країни як інструмент дипломатії. З 1941 по 1984 рік уряд Китаю дарував панд іншим країнам. З 1984 року великих панд здають в оренду, а не в подарунок через зміну політики КНР.
- Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
- У Китаї популяція великих панд у дикій природі за минулі 40 років зросла майже вдвічі й досягла 1900 особин у порівнянні із приблизно 1100 тваринами у 1980-х роках.
- Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.
- США звернулися до Індії та Китаю з закликом відмовити Росію розміщувати ядерну зброю в космосі. Держсекретар США Ентоні Блінкен попередив, що будь-який ядерний вибух у космосі знищить не тільки американські супутники, але й китайські та індійські.
В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.