Китай відправить до США великих панд у межах нової ери «панда-дипломатії»

Джерело: Reuters
Китайська асоціація охорони дикої природи співпрацює з Національним зоопарком у Вашингтоні у межах домовленості, яка може повернути більше панд до Сполучених Штатів, що свідчить про покращення дипломатичних відносин між двома наддержавами.
Протягом багатьох років Китай позичав своїх панд зоопаркам у різних країнах як послів доброї волі тварин, а також цим жестом сприяв сучасній китайсько-американській “панда-дипломатії”.
Відповідні китайські установи підписали угоди з Мадридським зоопарком в Іспанії та зоопарком Сан-Дієго в Сполучених Штатах щодо нового раунду міжнародного співробітництва у захисті великих панд, — заявив 22 лютого Мао Нін, речник Міністерства закордонних справ Китаю. — Вони також співпрацюють із Вашингтонським національним зоопарком у Сполучених Штатах і Віденським зоопарком в Австрії, щоб розпочати новий раунд співпраці.
Раніше Асоціація охорони дикої природи повідомила у своєму акаунті в соцмережі WeChat, що досягла та підписала угоди про збереження великих панд із кількома зоопарками.
Ще в листопаді 2023 року Національний зоопарк у Вашингтоні повернув трьох панд до Китаю як частину більш ніж 50-річної спадщини, залишивши зоопарк Джорджії в Атланті єдиним у США з програмою для гігантських панд.
Термін дії договору позики для чотирьох панд у зоопарку закінчується цього року, що означало, що панд у США не буде вперше з 1972 року, коли китайський уряд подарував Сполученим Штатам двох великих панд після історичного візиту президента Річарда Ніксона за часів Холодної війни.
Ми з нетерпінням чекаємо нового раунду міжнародного співробітництва з відповідними країнами щодо захисту великих панд, що сприятиме подальшому розширенню результатів наукових досліджень стосовно захисту цих тварин та інших видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також сприятиме розвитку зв’язків між людьми, — додав Мао.
Протягом минулого року між Китаєм і Сполученими Штатами були напружені відносини через низку глобальних проблем, включаючи повномасштабну російсько-українську війну, торгові суперечки та звинувачення у шпигунстві. Лідери обох країн провели кілька раундів переговорів протягом минулих кількох місяців, щоб послабити напруженість.
Довідка. Панда-дипломатія — це практика відправки великих панд з Китаю в інші країни як інструмент дипломатії. З 1941 по 1984 рік уряд Китаю дарував панд іншим країнам. З 1984 року великих панд здають в оренду, а не в подарунок через зміну політики КНР.
- Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
- У Китаї популяція великих панд у дикій природі за минулі 40 років зросла майже вдвічі й досягла 1900 особин у порівнянні із приблизно 1100 тваринами у 1980-х роках.
- Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.
- США звернулися до Індії та Китаю з закликом відмовити Росію розміщувати ядерну зброю в космосі. Держсекретар США Ентоні Блінкен попередив, що будь-який ядерний вибух у космосі знищить не тільки американські супутники, але й китайські та індійські.
Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.
Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
Міністерство оборони спільно з Командуванням Сил логістики ЗСУ автоматизували процес обліку та зберігання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців. Система почала працювати з квітня 2025 року і за планом до кінця року налічуватиме 225 000 біологічних зразків.