Лідер японських «Якудз» визнав причетність до контрабанди ядерних матеріалів з М’янми
Джерело: CNN
У США ймовірний лідер японського злочинного угруповання “Якудза” Такеші Ебісава визнав свою провину у контрабанді ядерних матеріалів, включно з ураном і збройовим плутонієм, з М’янми. Матеріали планували передали тому, кого Ебісава вважав іранським генералом, аби той їх використав у програмі ядерної зброї.
Справу розслідувало Управління США по боротьбі з наркотиками (DEA) у 2021 році. Під час таємної операції агент під прикриттям, видаючи себе за торговця наркотиками та зброєю, встановив контакт з Ебісавою. У той період він обговорював продаж радіоактивних матеріалів через посередників.
Ебісава також визнав звинувачення у міжнародній торгівлі наркотиками та зброєю. У 2021 році він повідомив агенту про можливість придбання ядерних матеріалів у неназваного лідера повстанців у М’янмі для фінансування закупівлі великої кількості зброї.
Влада США заарештувала Ебісаву у 2022 році за звинуваченням у спробі постачання наркотиків до США і придбання американських ракет класу “земля-повітря”. За прогнозами прокуратури, йому загрожує до 20 років ув’язнення за міжнародну торгівлю ядерними матеріалами.
М’янма, відома також як Бірма, перебуває у стані громадянської війни з 2021 року після військового перевороту. Країна є джерелом багатьох природних ресурсів, включно з матеріалами, які можуть бути використані для військових технологій.
Згідно з даними міністерства юстиції США, Ебісава очолював міжнародну мережу злочинних партнерів, яка діяла у Японії, Таїланді, М’янмі, Шрі-Ланці та США. Він причетний до організацій операцій з наркотиками, зброєю і радіоактивними матеріалами.
- Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров анонсував можливе скасування мораторію на розгортання ракет середньої та меншої дальності (РСМД), які можуть нести ядерні боєголовки. Лавров зазначив, що це стане відповіддю на дії Сполучених Штатів, які, за його словами, розгортають подібне озброєння в різних регіонах світу, попри застереження Москви та Пекіна.
Соціальна мережа TikTok поінформувала, що припинить свою діяльність у США 19 січня 2025 року, якщо Верховний суд не заблокує або не відкладе виконання закону, який зобов’язує її материнську компанію ByteDance продати платформу.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
9 січня Вищий антикорупційний суд оголосив вироки ексголові правління ПрАТ “ХК “Енергомережа” Дмитру Крючкову та колишній виконувачці обов’язків голови правління ПАТ “Черкасиобленерго” Світлані Кузьмінській.
Росія не змогла зупинити повстанські групи в Сирії, коли ті почали захоплювати міста, підконтрольні силам Башара Асада. Російські військові та глава РФ Володимир Путін зрадили і Тегеран, і Асада, заявили високопоставлений іранський генерал і колишній радник сирійського диктатора.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.