Лідери ЄС вимагатимуть «рішучого прогресу» у використанні російських активів для України

Джерело: Reuters

Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.

Минулого місяця Сполучені Штати та Велика Британія заявили про підтримку плану ЄС щодо оподаткування надприбутків, отриманих від заморожених російських суверенних активів, для фінансування України.

Міністри фінансів G7 на зустрічі в Марокко оцінили, що такі активи  заморожено на суму 280 мільярдів доларів і очікують, що в найближчі місяці буде більше роботи, щоб знайти законні способи їх використання для допомоги Україні.

Використання заморожених російських державних активів для України неодноразово відкладалося через юридичні проблеми, серед іншого, після того, як санкції блоку щодо приватного російського майна були оскаржені в судах.

Згідно з проєктом спільної заяви, національні лідери блоку зустрінуться на саміті в Брюсселі 26-27 жовтня.

Зазначають, що дипломати з країн ЄС мають провести технічні переговори з цього питання 17 жовтня.

Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.

Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів. 

Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.