Лідери ЄС вимагатимуть «рішучого прогресу» у використанні російських активів для України
Джерело: Reuters
Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.
Минулого місяця Сполучені Штати та Велика Британія заявили про підтримку плану ЄС щодо оподаткування надприбутків, отриманих від заморожених російських суверенних активів, для фінансування України.
Міністри фінансів G7 на зустрічі в Марокко оцінили, що такі активи заморожено на суму 280 мільярдів доларів і очікують, що в найближчі місяці буде більше роботи, щоб знайти законні способи їх використання для допомоги Україні.
Використання заморожених російських державних активів для України неодноразово відкладалося через юридичні проблеми, серед іншого, після того, як санкції блоку щодо приватного російського майна були оскаржені в судах.
Згідно з проєктом спільної заяви, національні лідери блоку зустрінуться на саміті в Брюсселі 26-27 жовтня.
Зазначають, що дипломати з країн ЄС мають провести технічні переговори з цього питання 17 жовтня.
- Арештовано та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 5 мільйонів гривень.
- 12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
- Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.