Лідери ЄС вимагатимуть «рішучого прогресу» у використанні російських активів для України
Джерело: Reuters
Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.
Минулого місяця Сполучені Штати та Велика Британія заявили про підтримку плану ЄС щодо оподаткування надприбутків, отриманих від заморожених російських суверенних активів, для фінансування України.
Міністри фінансів G7 на зустрічі в Марокко оцінили, що такі активи заморожено на суму 280 мільярдів доларів і очікують, що в найближчі місяці буде більше роботи, щоб знайти законні способи їх використання для допомоги Україні.
Використання заморожених російських державних активів для України неодноразово відкладалося через юридичні проблеми, серед іншого, після того, як санкції блоку щодо приватного російського майна були оскаржені в судах.
Згідно з проєктом спільної заяви, національні лідери блоку зустрінуться на саміті в Брюсселі 26-27 жовтня.
Зазначають, що дипломати з країн ЄС мають провести технічні переговори з цього питання 17 жовтня.
- Арештовано та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 5 мільйонів гривень.
- 12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
- Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.