Литва інвестує 10 мільйонів євро у виробництво ракети-дрона «Паляниця»
Джерело: Міністерство оборони України
Литва інвестує 10 млн євро у виробництво ракети-дрона “Паляниця” за “данською моделлю”, тобто напряму фінансуючи українського виробника.
У Міністерстві оборони України переконані, що прямі інвестиції виробнику працюватимуть швидше, ніж інші формати допомоги.
“Ми заохочуємо партнерів до інвестицій у наше власне виробництво далекобійної зброї. Інвестиції за прикладом “данської моделі” працюватимуть набагато швидше, а ворог вже незабаром побачить наслідки”, – зазначив заступник міністра оборони Сергій Боєв.
Заступниця міністра національної оборони Литви Моніка Корольовієнє заявила, що країна залишається відданим партнером України і хоче надавати допомогу найбільш ефективно.
“Інвестиції мають працювати, тому ми шукаємо найпрактичніше застосування для них”, – сказала вона.
Найближчим часом очікується також візит міністра оборони Литви Лаурінаса Кащунаса до України.
- 24 серпня оборонці України вперше використали ракету-дрон “Паляниця” для удару по російських силах.
- Українська компанія побудує в Литві завод із виробництва вибухових речовин нового покоління, зокрема RDX (гексогену), що сприятиме зміцненню обороноздатності України, Литви та Європи загалом.
- Литва та Швеція спільно виділили 22 мільйони євро на закупівлю пікапів та вантажівок для розмінування України. Литва надасть 15 мільйонів євро, тоді як Швеція – 7 мільйонів євро.
- 28 вересня Міністерство оборони Литви оголосило про передачу нової партії військової допомоги Україні.
- 26 червня президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що країна виділить не менш 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.