Литва заявила, що було «помилкою» обмежувати Україну завдавати ударів по РФ
Джерело: The Defense Post
Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що обмеження використання ракет великої дальності по території Росії є “помилкою”.
“З самого початку ми робили помилку, обмежуючи українців, тому що це можна було розцінити як ескалацію”, – сказав він.
Тоді українські посадовці намагались переконати союзників скасувати заборону, і Ландсберґіс сказав, що у таких рішеннях в Заходу “переважав страх перед Росією”.
“Українцям потрібно дозволити використовувати надане їм обладнання для досягнення стратегічних цілей. Вони повинні мати можливість завдавати ударів по території Росії, по лініях постачання та військовим частинам, які готуються напасти на Україну. Лише одній стороні нав’язані правила. Ми повинні відмовитися від цих правил, які ми створили”, – сказав він.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін вважає, що після надання допомоги Заходу Україна підвищить ефективність ударів всередині Росії.
- Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.