Литва заявила, що було «помилкою» обмежувати Україну завдавати ударів по РФ
Джерело: The Defense Post
Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що обмеження використання ракет великої дальності по території Росії є “помилкою”.
“З самого початку ми робили помилку, обмежуючи українців, тому що це можна було розцінити як ескалацію”, – сказав він.
Тоді українські посадовці намагались переконати союзників скасувати заборону, і Ландсберґіс сказав, що у таких рішеннях в Заходу “переважав страх перед Росією”.
“Українцям потрібно дозволити використовувати надане їм обладнання для досягнення стратегічних цілей. Вони повинні мати можливість завдавати ударів по території Росії, по лініях постачання та військовим частинам, які готуються напасти на Україну. Лише одній стороні нав’язані правила. Ми повинні відмовитися від цих правил, які ми створили”, – сказав він.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін вважає, що після надання допомоги Заходу Україна підвищить ефективність ударів всередині Росії.
- Аналітики ISW прокоментували, як на хід російсько-української війни вплинуть ракети дальньої дії ATACMS, які США передали на озброєння ЗСУ.
Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.
4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.
У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.
4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.