Майно Межигір’я передали в управління державі
Джерело: АРМА
Завершився процес передачі в управління державному парку-пам’ятці “Межигір’я” активів, на які суд наклав арешт у кримінальному провадженні стосовно експрезидента Віктора Януковича.
Мовиться про рухоме майно, яке було арештоване у межах кримінальних проваджень після Революції Гідності і за збереження якого з 2014 року стали відповідальними активісти за власною згодою.
Підписання документів про передачу державного майна в управління державному парку-пам’ятці “Межигір’я” стало фінальним заходом в роботі міжвідомчої комісії, яка впродовж двох місяців працювала на території об’єкта.
За час роботи комісії у складі представників спеціальної адміністрації парка-пам’ятки та працівників Центрального міжрегіонального територіального управління Агентства з розшуку та менеджменту активів за участі представників Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури перевірено наявність та оглянуто арештовані активи (майно), які знаходяться на території парка-пам’ятки і є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні, а також є складовою інтер’єрів житлових будівель та облаштуванням приміщень охорони державної установи. Тобто це майно, яке знаходиться на державних землях та забезпечує безперебійну роботу об’єкта природно-заповідного фонду України.
Загальна кількість оглянутого комісією рухомого майна складає більш як 25 тисяч одиниць, яке розміщено у 121 будівлях та спорудах. Найбільший за кількістю рухомого майна об’єкт – музей “Хонка”. Ця будівля загальною площею 3100 кв.м є головною спорудою парку-пам’ятки, налічує 76 приміщень та понад 3,6 тисячі одиниць рухомого майна.
Також у процесі роботи комісією виявлено понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна. Зокрема, мова про витвори мистецтва, ікони, вітражі у церкві, барельєфи, предмети інтерʼєру, люстри тощо, а також об’єкти управління системами водопостачання та опалення, тобто цінне майно, яке також стягнуть у дохід держави.
Зауважується, що з моменту офіційного відкриття всі надходження від функціонування “Межигір’я” надходитимуть у державну скарбницю.
Додамо, що Верховна Рада схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт №9354 про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я”. Документ підтримав 241 народний депутат.
Раніше на території Межигір’я провели інвентаризацію, активи стягнуто рішенням ВАКС у дохід держави.
Нагадаємо, що урочище біля Дніпра “Межигір’я” з 1935 року слугує державною резиденцією. Місця, де проживали різні державні діячі, роками були недоступні українцям. Після Революції Гідності “Межигір’я” стало одним з популярних туристичних місць. Тепер кошти від відвідування парку надходитимуть не в приватні кишені, а державний бюджет.
- Господарський суд Житомирської області задовольнив позов Бердичівської окружної прокуратури і повернув у державну власність пам’ятку місцевого значення – будинок-садибу Терещенків в селищі Червоне Житомирської області.
- На початку липня в Одесі стало відомо, що знесли будівлю зі статусом пам’ятки архітектури, яка входить до складу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На сьогодні власника зобов’язали сплатити штраф і відновити будівлю в зазначені терміни.
- Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) готує до реалізації 264 картини, що належали лідеру забороненої партії “ОПЗЖ” та куму Путіна Віктору Медведчуку.
Колишня військова й учасниця агентурної мережі російської воєнної розвідки, яка шпигувала у Миколаєві, отримала вирок.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.
Журнал New York Magazine опублікував жартівливе фото намазаного сонцезахисним кремом генерального директора Meta Марка Цукерберга після його заяв про те, що багато компаній відходять від “чоловічої енергії”.
Вчителька початкових класів з Івано-Франківська, Леся Павлюк, увійшла до числа 50 найкращих вчителів світу за версією Global Teacher Prize 2024.
Кабінет міністрів 14 січня ухвалив постанову, яка полегшує процес отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.