Майно Межигір’я передали в управління державі

Джерело: АРМА

Завершився процес передачі в управління державному парку-пам’ятці “Межигір’я” активів, на які суд наклав арешт у кримінальному провадженні стосовно експрезидента Віктора Януковича.

Мовиться про рухоме майно,  яке було арештоване у межах кримінальних проваджень після Революції Гідності і за збереження якого з 2014 року стали відповідальними активісти за власною згодою.

Підписання документів про передачу державного майна в управління державному парку-пам’ятці “Межигір’я” стало фінальним заходом в роботі міжвідомчої комісії, яка впродовж двох місяців працювала на території об’єкта.

За час роботи комісії у складі представників спеціальної адміністрації парка-пам’ятки та працівників Центрального міжрегіонального територіального управління Агентства з розшуку та менеджменту активів за участі представників Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури перевірено наявність та оглянуто арештовані активи (майно), які знаходяться на території парка-пам’ятки і є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні, а також є складовою інтер’єрів житлових будівель та облаштуванням приміщень охорони державної установи. Тобто це майно, яке знаходиться на державних землях та забезпечує безперебійну роботу об’єкта природно-заповідного фонду України.

Загальна кількість оглянутого комісією рухомого майна складає більш як 25 тисяч одиниць, яке розміщено у 121 будівлях та спорудах. Найбільший за кількістю рухомого майна об’єкт – музей “Хонка”. Ця будівля загальною площею 3100 кв.м є головною спорудою парку-пам’ятки, налічує 76 приміщень та понад 3,6 тисячі одиниць рухомого майна.

Також у процесі роботи комісією виявлено понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна. Зокрема, мова про витвори мистецтва, ікони, вітражі у церкві,  барельєфи, предмети інтерʼєру,  люстри тощо, а також об’єкти управління системами водопостачання та опалення, тобто цінне майно, яке також стягнуть у дохід держави.

Зауважується, що з моменту офіційного відкриття всі надходження від функціонування “Межигір’я” надходитимуть у державну скарбницю.

Додамо, що Верховна Рада схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт №9354 про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я”. Документ підтримав 241 народний депутат.

Раніше на території Межигір’я провели інвентаризацію, активи стягнуто рішенням ВАКС у дохід держави.

Нагадаємо, що урочище біля Дніпра “Межигір’я” з 1935 року слугує державною резиденцією. Місця, де проживали різні державні діячі, роками були недоступні українцям. Після Революції Гідності “Межигір’я” стало одним з популярних туристичних місць. Тепер кошти від відвідування парку надходитимуть не в приватні кишені, а державний бюджет.

В Івано-Франківській області готуються відновити видобуток солі на Долинському родовищі. 

Президент Володимир Зеленський повідомив анонсував кілька етапів обмінів полоненими у рамках домовленостей, досягнутих під час другої зустрічі з російською делегацією у Стамбулі.

Рада громадського контролю при НАБУ закликає депутатів не підтримувати зміни до законопроєкту №12414, які загрожують незалежності антикорупційних органів.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414, підготовленого до другого читання. У заяві попередили, що у разі його ухвалення керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.

Джерело: The Guardian Влада Ірану закликала населення обмежити споживання води на тлі сильної спеки та…