Макрон підтримує ідею спільних запозичень для фінансування оборони України – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Міністерствам оборони, закордонних справ і фінансів Франції запропонують перенаправити кошти та розглянути економію для оплати озброєння, починаючи від ракет і закінчуючи артилерією, повідомили джерела, знайомі з цим питанням, не повідомляючи подробиць, оскільки обговорення тривають. Скорочення видатків призвело до того, що французькому уряду складно зібрати фінансування для пакету військової допомоги Україні обсягом у 3 мільярди євро (3,2 мільярда доларів).

Уряд Франції шукає кошти для фінансування пакету військової допомоги Україні у розмірі 3 млрд євро після масштабного скорочення витрат країни.

Францію раніше критикували за недостатню прозорість допомоги Україні, що призвело до звинувачень у тому, що країна не робить так багато, як європейські партнери та партнери по НАТО. Українські військові зіштовхуються з критичною нестачею боєприпасів, оскільки цього тижня повномасштабне вторгнення Росії досягає свого дворічного рубежу.

Усе це вже є чимало, але ми сповнені рішучості зробити ще більше, – заявив президент Емманюель Макрон, оголосивши про новий пакет у Парижі 16 лютого, стоячи поруч з українським главою Володимиром Зеленським.

Це був перший раз, коли Франція надала цифри своєї допомоги.

Опубліковані дані показали, що Франція спорядила 3,8 мільярда євро на підтримку, включаючи ракетні системи “земля-повітря” SAMP-T, самохідні гаубиці CAESAR, бронетехніку AMX 10 і ракети SCALP.

Також зазначається, що європейські країни шукають нових шляхів розвитку оборонної промисловості континенту та постачання озброєння в Україну, включаючи спільні запозичення – ідею, яку підтримали Емманюель Макрон та прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

У п’ятницю Макрон підписав двосторонню безпекову угоду з Україною. Це сталося після аналогічної угоди, укладеної раніше того ж дня з Німеччиною та минулого місяця з Великою Британією щодо надання довгострокової підтримки Києву.

Канцлер ФРН Олаф Шольц анонсував додатковий пакет систем протиповітряної оборони та артилерії на суму близько 1,1 мільярда євро. Лідери Франції та Німеччини заявили, що не відмовляться від підтримки України.

Варто нагадати, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги. Після Європейського Союзу Сполучені Штати є найбільшим донором з обсягом у понад 70 мільярдів доларів.

В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.

Генеральний штаб ЗСУ поділився захоплюючими знімками українських захисників, зробленими на тлі вечірнього неба, освітленого багряними та пастельними відтінками.

З початком повномасштабної війни Росії проти України природа зазнала серйозних збитків: понад 6 тисяч екологічних злочинів, заміновані території, знищені ліси та забруднені водні ресурси, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

7 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що для Європи було б “самогубством” змушувати Україну піти на поступки Росії в обмін на потенційну мирну угоду.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 листопада. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.