Міністерка Швеції у справах ЄС підтримала ініціативу з повернення українських дітей

Джерело: Джессіка Розенкранц/X

Міністерка Швеції у справах ЄС Швеції Джессіка Розенкранц підтримала ініціативу Bring Kids Back UA, вимагаючи повернути незаконно депортованих Росією українських дітей.

Розенкранц наголосила, що діти України належать своїм сім’ям та громадам, а не Росії.

Після повномасштабного вторгнення Росії тисячі дітей були вивезені зі своїх будинків. Багато хто досі вважається зниклим безвісти. Повернення цих дітей має вирішальне значення для справедливого та міцного миру, — заявила міністерка.

Посольство Швеції в Україні також долучилися до ініціативи, зазначивши, що усі українські діти, котрі були депортовані до Росії, мають бути повернуті додому.

Ми ніколи не забудемо про цих дітей, — додали у повідомленні.

Раніше голова Європейської Ради Антоніу Кошта підтримав ініціативу президента України Володимира Зеленського “Bring Kids Back UA”, вимагаючи повернути українських дітей, яких викрала Росія.

Він наголосив, що цього Великодня, коли родини збираються разом, тисячі українських дітей, насильно вивезених Росією, досі перебувають далеко від своїх сімей.

Я приєднуюсь до президентської ініціативи Зеленського Bring Kids Back UA, щоб вимагати безпечного повернення дітей. Не може бути миру без справедливості — і справедливості немає, доки всі діти не будуть вдома, — зазначив Кошта.

Додамо, у Монреалі відбулася Міністерська конференція з людського виміру Формули миру. Її учасники ухвалили спільне комюніке, яке включає зобов’язання повернути всіх полонених і депортованих українців.

Учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.

Один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українців додому. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги.

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі назвала країни, що взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених. Згідно з офіційними даними, за час повномасштабної війни росіяни насильно вивезли з України близько 20 тисяч дітей. Наразі точна кількість депортованих українських дітей невідома.

Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.

Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.

Читайте також: В РФ створили систему «перевиховання» незаконно депортованих українських дітей

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.