Міноборони «добуло» 25 млн від переробки золота та срібла зі знищеної російської техніки
Джерело: пресслужба Міноборони
Міноборони поповнило держбюджет шляхом переробки знищеної техніки.
На майданчиках знищеної під час бойових дій військової техніки та у визначених військових частинах Збройних cил України накопичено 1000 тонн металобрухту з вмістом дорогоцінних металів.
Так, у складі металобрухту виявлено 100 кг золота, 1900 кг срібла та 25 кг платини. Його переробка здійснюється Міноборони лише через спеціалізовані приватні переробні підприємства.
За словами начальника Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна полковника Олега Коваля, за сім місяців 2024 року Міноборони отримало від переробки дорогоцінних металів 24.7 млн грн. До кінця року планується отримати ще не менше 18 млн грн.
Кошти від реалізації дорогоцінних металів розподіляються відповідно до нормативів НБУ: 80% для золота та платинових металів і 50% для срібла спрямовуються до державного бюджету, тоді як решта 20% та 50% відповідно залишаються на спеціальному фонді Міноборони та використовуються для забезпечення потреб Збройних сил.
У 2023 році ми повідомляли, що з початку повномасштабної війни Україна перетворила 15 000 одиниць російської броньованої техніки на близько 1 млн т брухту. Тоді припускали, що його перероблення може приносити українській економіці мільярди гривень на рік. Нині на складах перебуває більш як 12 000 т металобрухту. Понад 541 т з них – брухт із вмістом дорогоцінних металів. Через війну обсяги брухту виросли у 17 разів.
Зауважується, що до кінця 2024 року на обліку Міноборони може опинитися 200 000 т брухту.
Додамо, за даними Генштабу, станом на 14 серпня 2024 року, орієнтовні втрати російських окупаційних військ в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 594 400 (+1 240 за добу)
- танків ‒ 8 476 (+21 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 16 402 (+17 за добу)
- артилерійських систем – 16 821 (+57 за добу)
- РСЗВ – 1 151 (+5 за добу)
- засоби ППО ‒ 921 (+1 за добу)
- літаків – 366
- гелікоптерів – 328
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 13 548 (+57 за добу)
- крилаті ракети ‒ 2 426
- кораблі/катери ‒ 28
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 22 710 (+61 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 2 813 (+7 за добу)
Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон костюма літнього польового для жінок-військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіноча літня польова форма офіційно поставлена на забезпечення.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.