Міноборони за лютий кодифікувало понад 100 нових зразків ОВТ

Джерело: Міноборони

За місяць оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України понад 100 нових зразків озброєння та військової техніки.

Як зауважується, з них понад 90% – українського виробництва.  Тоді як минулого року за аналогічний період кодифікували близько 60 зразків ОВТ і лише близько третини з них були українського виробництва.

Серед нових зразків зокрема, безпілотні авіаційні комплекси, боєприпаси до них, системи радіоелектронної боротьби, засоби РХБЗ, автотехніка, авіаційне обладнання тощо.

Від початку року вже допущено до експлуатації у Силах оборони понад десять нових зразків безпілотних авіаційних комплексів з оптоволоконним каналом управління.

Інноваційні зразки зброї швидко змінюють картину війни. Повітряні дрони забезпечують розвідку, ситуаційний контроль поля бою, самі виступають як засоби ураження ворожих цілей. Нині дрони вартістю 500 доларів уражають ворожі цілі, що котують десятки, а то і сотні тисяч доларів. Для ефективної боротьби із ресурсно потужнішою країною-агресором маємо досягти домінування у розвитку нових інструментів війни та їхнього масштабування. Ми мусимо виграти технологічну гонку у ворога. Українські безпілотники, системи РЕБ, розвідки, засоби ураження мають переважати за своїми ТТХ ворожі зразки. Арифметика війни в нашому випадку це про підвищення летальності та ефективності використання засобів, – прокоментував заступник міністра оборони Валерій Чуркін.

Раніше відомство допустило до експлуатації у військах бронеавтомобіль “Джура”, призначений для виконання різних тактичних завдань.

Нагадаємо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.

Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.

Окрім того, стало відомо, що в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.

Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.

Довідка. Як повідомляло Головне управління забезпечення супроводу життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура кодифікації, допуску до експлуатації для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до десяти днів.

Кодифікований та внесений до штатно-табельного розкладу військових частин зразок ОВТ вітчизняного виробництва дозволено закуповувати за кошти державного бюджету і використовувати у ЗСУ.

Військовослужбовці 12 бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України полонили трьох росіян на Торецькому напрямку. Російські солдати охоче розповіли про свої “мото-штурми”.

Не менш ніж семеро російських бізнесменів та посадовців, що перебувають під санкціями ЄС, США та України через війну, отримали паспорти Мальти за схемою “золотих віз”, котра дозволяє частково обходити заборону на в’їзд.

Протягом тижня, з 21 по 27 квітня, протиповітряною обороною Cил оборони знищено 841 повітряну ціль.

Росія вербує іноземних жінок на роботу на заводах, що виробляють дрони “Shahed”, якими потім російські окупанти атакують міста України.

Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.