«М’яч не тільки на полі України»: посланець Папи повернувся з переговорів щодо України в Китаї 

Джерело: CNN

Посланець Папи Римського італійський кардинал Маттео Дзуппі повернувся з триденної поїздки до Пекіна, де обговорював війну Росії в Україні. Він закликав всі сторони взяти участь у переговорах, які можуть покласти край цій війні.

За його словами, коли йдеться про досягнення миру дипломатичним шляхом, то “м’яч не тільки на полі України”.

“Кожен повинен грати. Україна вже залучилася і представила свої пропозиції. Насправді кожен має брати участь у прагненні миру”, – сказав Дзуппі.

Він також додав, що зусилля з пошуку дипломатичного вирішення війни в Україні отримали “значну увагу з боку китайського уряду”.

Нагадаємо, що посланець Папи уже відвідав Україну і Росію в червні, а наступного місяця вирушив до Вашингтона в рамках зусиль Ватикану щодо досягнення мирної угоди між Україною та Росією.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.