На Київщині викрили колаборантку, яка працювала на РФ під час окупації Херсонщини

Джерело: СБУ

Контррозвідники викрили чиновницю, яка добровільно пішла на співпрацю з РФ під час тимчасової окупації правобережної частини Херсонщини.

Зловмисницею виявилась ексзавідувачка одного з місцевих відділів ДУ “Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб”.

Після захоплення окупантами регіону вона однією з перших підтримала російських загарбників і запропонувала їм свою допомогу в поширенні кремлівського режиму на окупованій території.

За це у червні 2022 року її призначили очільницею “Санепідемстанції” в тимчасово окупованому Бериславі.

На цій “посаді” вона змушувала своїх колишніх підлеглих вступати до лав ворожої псевдоустанови. У фейковому медзакладі вона обіцяла російські “зарплати” і лояльне ставлення з боку росіян.

У разі ж незгоди – колаборантка погрожувала “заявляти” до каральних органів РФ як про учасників руху опору.

Після звільнення регіону зловмисниця втекла до одного із селищ Білоцерківського району на Київщині, де намагалась уникнути правосуддя.

Однак, контррозвідники СБУ встановили її місцеперебування.

При обшуках у помешканні фігурантки виявлено комп’ютерну техніку і документацію, які підтверджують її співпрацю з окупантами.

Слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Зловмисниці загрожує до 10 років ув’язнення.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.