На озброєння у ЗСУ допустили нові українські дрони BATON

Джерело: Міноборони
10 лютого Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України безпілотні авіаційні комплекси BATON українського виробництва.
У повідомленні зауважили, що дрони BATON виготовлені з урахуванням вимог військових за принципом максимальної простоти та зручності експлуатації у складних умовах. Безпілотники базуються на рамах різних розмірів.
“Бойові пташки” цих комплексів можуть працювати за різних погодних умов: у мороз та спеку, — зазначили у пресслужбі.
У відомстві також запевнили, що конструкційно дрони мають хороші динамічні властивості, і можуть, зокрема, наздоганяти та уражати ворожі цілі на чималій швидкості.
Раніше відомство кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони новий БпЛА SOVA 10 українського виробництва. Також днями у ЗСУ почали постачати безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.
Загалом з початку 2024 року Міноборони України допустило до експлуатації вже понад 40 зразків безпілотників українського виробництва та понад 20 наземних роботів.
Додамо, Міністерство оборони України уклало два нові контракти з українськими підприємствами оборонно-промислового комплексу на загальну суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідне підписання угод відбулося під час робочої поїздки Президента Володимира Зеленського та міністра оборони Рустема Умєрова.
Також повідомляли, що в Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, здатних транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.
Окрім того, в Україні активно створюють і використовують новітню зброю. Завдяки прагненню перехитрити ворога і великим інвестиціям, Україна стає центром для розробки автономних дронів та іншого озброєння.
Також українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон літнього польового костюма для жінок-військовослужбовиць ЗСУ. Відтепер жіночу літню польову форму офіційно поставлено на забезпечення.
Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.
Американські посадовці під час переговорів у Лондоні підтвердили позицію Дональда Трампа не підтримувати членство України в НАТО, однак вони зауважили, що це не зобов’язуватиме майбутніх президентів США чинити спротив.
У Сполучених Штатах підготували законопроєкт, авторами якого вступають 60 сенаторів, який передбачає можливість застосувати додаткові санкції щодо Росії.
За оцінками аналітиків, російська армія готується систематично інтегрувати використання мотоциклів у війні проти України, щоб “компенсувати досвідченість” українських операторів БпЛА.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 162 бойових зіткнення