На сайті Верховної Ради з’явився законопроєкт щодо заборони купірування домашніх тварин

Джерело: сайт Верховної Ради

На сайті Верховної Ради зареєстровано законопроєкт №11328, який пропонує внести зміни до законодавства про захист тварин від жорстокого поводження. Документ передбачає заборону купірування та інших “естетичних” операцій для домашніх тварин.

Автори законопроєкту пропонують заборонити купірування хвостів, вух, позбавлення голосу, видалення зубів і пазурів у домашніх тварин. Такі косметичні операції зі зміни зовнішнього вигляду зазвичай здійснюються для приведення тварин до “стандарту” деяких порід, таких як пітбулі, добермани, кане-корсо, боксери, шнауцери тощо.

Виняток становлять операції, які проводяться за вказівкою ветеринарного лікаря або для запобігання розмноженню.

Крім того, законопроєкт забороняє:

  • діяльність догхантерів;
  • використання домашніх тварин у рекламі, розвагах, на виставках, у змаганнях та інших подібних заходах без відповідних умов або якщо це загрожує здоров’ю тварини;
  • залишення тварин напризволяще;
  • встановлення заборони чи обмеження на годування безпритульних тварин або надання їм будь-якої іншої допомоги.

“Ці норми закріплюють один з основних принципів Європейської конвенції про захист домашніх тварин: ніхто не повинен завдавати тваринам болю та страждань”, — зазначили на сторінці зоозахисного руху UAnimals, який брав участь у розробці законопроєкту.

Станом на 12 червня документ передано на розгляд профільному комітету Верховної Ради. До того ж ця заборона є однією зі статей Європейської конвенції про захист домашніх тварин, яку Україна ратифікувала у 2013 році.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…