На Запорізькому напрямку бійці 65-ої ОМБР відбили ворожий штурм, взявши у полон 11 росіян
Джерело: Оперативне командування “Захід”
13 лютого військовослужбовці з 65-ої ОМБР на Запорізькому напрямку відбили ворожий штурм і взяли в полон 11 росіян із 71-го полку.
Воїни з нашої 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади спільно із 65 ОМБР успішно відбили штурм, взявши в полон 11 ворогів. Обмінний фонд поповнився. І це добре, – зазначили у повідомленні.
Раніше у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони презентували проєкт “Хочу найти” для родичів військовополонених РФ в Україні.
Зауважується: дізнатися, чи перебуває конкретний російський військовий у полоні, або він загинув, можна у чат-боті в телеграмі та на відповідному сайті.
Під час презентації проєкту представник ГУР Андрій Юсов зауважив, що РФ не комунікує належно з членами родин військовослужбовців-окупантів, не інформує про їхню долю після того, як вони опинилися як загарбники в Україні. Це стосується і зниклих безвісти, і полонених, і загиблих.
Він також додав, що є навіть випадки, коли Україна, наприклад, передавала до РФ тіла солдатів, але їхні родичі жодної інформації так і не отримували.
Тож, як мовиться на інтернет-ресурсах проєкту, “Хочу найти” створили з огляду на “дотримання Україною принципів міжнародного гуманітарного права, аби заповнити інформаційний вакуум, що утворився через бездіяльність російської влади”.
Зауважимо, державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.
В Україні триває 720-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час, станом на 12 лютого, українські захисники ліквідували понад 397 тисяч російських окупантів.
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 7 розвідувальних БпЛА.
Підрозділами ракетних військ завдано ударів по 7 районах зосередження особового складу, артилерійському засобу та засобу протиповітряної оборони противника.
- 12 лютого начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк повідомила, що втрати особового складу російських штурмових груп у боях на лівобережжі Херсонської області становлять 70%.
- Вночі 13 лютого війська РФ атакували Україну низкою ударних БпЛА типу “шахед”. Більшість вдалось збити.
- Протягом минулої доби відбулося 84 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 5 ракетних та 113 авіаційних ударів, здійснив 135 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
- За час повномасштабної війни проти України РФ втратила понад 3000 танків. Попри це, у ворога ще достатньо запасів, яких вистачить на три роки.
- Через велику кількість російських військовополонених найближчим часом в Україні відкриють ще один табір для утримання тих, хто потрапив у полон до ЗСУ.
- На Сватівському напрямку бійці прикордонного загону “Сталевий кордон” взяли в полон контрактника Збройних сил Російської Федерації.
- Бійці 1-го та 2-го батальйонів 12-ї бригади спеціального призначення НГУ “Азов” під час штурмів ворожих позицій взяли в полон 4-ох військовослужбовців армії РФ. Серед них – командир ворожих військ.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.