Найближчі місяці, а то й тижні: в ISW спрогнозували, коли війська РФ припинять наступ
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW оцінили, коли можуть припинитись наступальні операції військ РФ в Україні.
Фахівці зауважили, що наступальні зусилля РФ, розпочаті восени 2023 року, принесли окупантам деякі тактичні переваги на окремих ділянках фронту. Однак значних перемог ворог досягти не зміг і, ймовірно, не зможе.
Аналітики наголосили, що українські сили ефективно обороняються уздовж лінії фронту, завдаючи росіянам значних втрат. Місцями, ЗСУ змушені повільно відступати, однак не дають окупантам досягти значного прогресу та швидких успіхів.
На думку аналітиків, українські військові зазнають складних оперативних викликів та мають деякі обмеження, через що війська РФ досягають певних успіхів.
“Однак російські сили не мають достатньої живої сили та матеріальних засобів, щоб продовжувати посилені наступальні дії нескінченно довго, і поточні російські наступальні операції на сході України, ймовірно, досягнуть кульмінації в найближчі місяці, якщо не тижні, як раніше оцінювали українські офіційні особи та ISW”, – наголосили аналітики.
В ISW нагадали, що на літо 2024 року окупанти готували контрнаступальні операції в Україні, накопичивши резерви та ресурси.
Окупанти планували створити нове оперативне угруповання чисельністю до 70 000 осіб для наступу на Харківщині та Донеччині (на Покровському напрямку).
Станом на зараз, за кілька місяців боїв, значна частина цих резервів втрачена, зокрема й через операцію ЗСУ на Курщині, адже деякі сили РФ передислокували на відбиття російських територій.
Окупанти також зазнають великих втрат у військовій техніці по всій лінії фронту, а найбільше – на заході Донеччини.
“Триваюче сильне виснаження російських сил у Донецькій області та подальша передислокація військ на Курщину послаблять здатність РФ підтримувати наступальні операції на північному сході та на сході України”, – вважають аналітики.
Наступальна операція, розпочата влітку 2024 року, ймовірно, завершиться найближчим часом, хоча аналітики вважають, що РФ все ж зможе продовжувати наступ по всьому фронту, хоча й в значно обмеженому темпі, аби виснажувати українські сили, необхідні для звільнення окупованих територій.
- Аналітики ISW зреагували на атаку України по російському складу боєприпасів у Топорці (Тверська область, РФ) та наголосили, що подальші подібні атаки вплинуть на здатність окупантів наступати.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.