Наступного тижня у Брюсселі відбудеться 16-та зустрічі у форматі «Рамштайн»

Джерело: пресслужба Пентагону

10 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Чарльз Браун вирушать до Брюсселя, Бельгія, щоб провести особисте засідання Контактної групи з питань оборони України.

Зазначається, що це буде 16-те засідання UDCG після того, як міністр Остін сформував міжнародну групу у квітні 2022 року. Вони приєднаються до міністрів оборони та військових високопосадовців з майже 50 країн.

Під час засідання обговорять ситуацію в Україні та постійну підтримку з боку міжнародного співтовариства для “забезпечення українського народу засобами, необхідними для захисту його суверенної території”.

У пресслужбі також додали, що перебуваючи в Брюсселі, Остін також візьме участь у зустрічі міністрів оборони НАТО 12 жовтня в штаб-квартирі Альянсу.

Нагадаємо, 19 вересня відбулося п’ятнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на котрому погодили започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition (Коаліція спроможностей).

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання військової зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.