Навіть якщо спека повернеться, жорстких відключень не планується – Міненерго

Джерело: телемарафон “Єдині новини”

Навіть при спекотній погоді, як у липні, Міненерго не прогнозує жорсткі графіки відключень світла. Однак можливі російські обстріли можуть змінити ситуацію.

“Плануємо додати в енергосистему додаткові потужності. Навіть якщо повернеться спека, сподіваємось, таких відключень, як у липні, у нас не буде. Але треба пам’ятати, що ситуація може змінитися будь-якої миті через потенційні атаки ворога на енергосистему”, – зауважила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

 

Нагадаємо, Кабінет міністрів постановив до кінця 2025 року встановити сонячні електростанції та системи зберігання енергії в адміністративних будівлях, закладах освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.

Ситуація з електропостачанням в Україні покращилася, і найскладніший період літа, ймовірно, вже позаду, про що повідомив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

Раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.

3 липня член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко поінформував, що в Україні прогнозують ймовірні послаблення відключення світла після 20-х чисел липня.

Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.

Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.

Читайте також: Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»

Також Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.

Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.

24 червня Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.