Наївно вважати, що Україна невдовзі зможе повернути окуповані території – Президент Чехії

Джерело: Sky News

Президент Чехії Петр Павел вважає наївними сподівання, що Україна зможе повернути під свій контроль окуповані Росією території найближчим часом.

Президент Чехії зазначив, що Росія просто так не віддасть захоплені території України. На його думку, необхідно зупинити війну, а потім вже обговорювати майбутні домовленості.

Відтак, Петр Павел закликав до реалістичного погляду на ситуацію.

“Я думаю, було б наївно вважати, що Україна може повернути окуповані території в осяжному майбутньому. Росія просто так не віддасть окуповані території. Нам потрібно зупинити війну, а потім почати обговорювати майбутні домовленості. Це може бути якийсь компроміс, але не без згоди України, Росії та країн, які будуть гарантами цієї угоди”, – сказав президент Чехії.

Щодо членства України в НАТО, президент Чехії не сумнівається, що країна стане частиною Альянсу, одначе лише після закінчення війни.

Пізніше в Х(Twitter) він додав, що вже давно наголошує на необхідності підтримувати Україну всіма засобами відповідно до міжнародного права.

“Частиною цієї законної підтримки є також збільшення постачань боєприпасів і військової техніки в Україну – серед іншого через чеську ініціативу з боєприпасів”, – написав він.

На його думку, Росія могла б негайно зупинити війну, але вона не зацікавлена в цьому, доки сподівається досягти своїх цілей – захопити Україну, усунути її демократично обраний уряд і демілітаризувати суверенну країну.

Однак, за словами президента Чехії, військова підтримка України не виключає пошуку рішення для зупинення війни.

“Навпаки, це має відбуватися одночасно. Водночас має бути правдою те, що будь-яка майбутня мирна домовленість обов’язково передбачає згоду України, враховуючи її базові інтереси”, – написав він.

Саме тому він прийняв запрошення президента України Володимира Зеленського на червневу конференцію у Швейцарії про мир в Україні.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.