Нестача укриттів та мовний бар’єр «гальмують» постачання F-16 в Україну – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.
Цього літа Київ нарешті отримає винищувачі F-16, на яких наполягав, щоб дати відсіч Росії, але у набагато меншій кількості, ніж сподівалися.
За інформацією джерел, рішення про відправку військових літаків — дуже розкручений елемент саміту НАТО у Вашингтоні — був ускладнений через затримки, питання щодо запасних частин і мовний бар’єр між українськими пілотами та їхніми іноземними інструкторами. Планувальники також стурбовані тим, що в країні недостатньо злітно-посадкових смуг, а ті, що є, вразливі для атак Росії.
Так, нині серед основних проблем:
- літаки потрібно переналаштовувати залежно від завдання;
- в Україні не вистачає злітно-посадкових смуг та укриттів для захисту від російських атак;
- складна логістика підтримки літаків — від потреби у запасних частинах до обслуговування та пошуку інженерів.
Тож, Україна може отримати ескадрилью з 15-24 літаків F-16, що значно менше бажаних 300. Зокрема Київ очікує шість F-16 цього літа і до 20 до кінця року. Проблеми з підготовкою і логістикою посіяли сумніви щодо доцільності відправлення літаків, особливо враховуючи зміни на полі бою, де обидві сторони використовують дешеві дрони, а Росія посилила ППО.
НАТО наголосило на проблемах переналаштування літаків, відсутності відповідних аеродромів та складності логістики.
І все ж передача літаків триває, перші F-16 будуть готові до дії в Україні до кінця літа. НАТО посилює координацію, щоб забезпечити підтримку навіть при можливих змінах у політиці США.
Зауважимо, 10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.
Нещодавно заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже має графіки постачання літаків F-16 від країн-партнерів.
Данія зобов’язалася передати загалом 19 винищувачів, тоді як Нідерланди пообіцяли постачити 24 літаки. Обидві країни були рушійною силою міжнародної коаліції для постачання Україні F-16.
Зокрема через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.
Норвегія також заявила 10 липня, що передасть Україні шість винищувачів F-16 і що постачання планується розпочати цього року.
Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider
Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.
У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.
Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.