Нестача укриттів та мовний бар’єр «гальмують» постачання F-16 в Україну – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.

Цього літа Київ нарешті отримає винищувачі F-16, на яких наполягав, щоб дати відсіч Росії, але у набагато меншій кількості, ніж сподівалися.

За інформацією джерел, рішення про відправку військових літаків — дуже розкручений елемент саміту НАТО у Вашингтоні — був ускладнений через затримки, питання щодо запасних частин і мовний бар’єр між українськими пілотами та їхніми іноземними інструкторами. Планувальники також стурбовані тим, що в країні недостатньо злітно-посадкових смуг, а ті, що є, вразливі для атак Росії.

Так, нині серед основних проблем:

  • літаки потрібно переналаштовувати залежно від завдання;
  • в Україні не вистачає злітно-посадкових смуг та укриттів для захисту від російських атак;
  • складна логістика підтримки літаків — від потреби у запасних частинах до обслуговування та пошуку інженерів.

Тож, Україна може отримати ескадрилью з 15-24 літаків F-16, що значно менше бажаних 300. Зокрема Київ очікує шість F-16 цього літа і до 20 до кінця року. Проблеми з підготовкою і логістикою посіяли сумніви щодо доцільності відправлення літаків, особливо враховуючи зміни на полі бою, де обидві сторони використовують дешеві дрони, а Росія посилила ППО.

НАТО наголосило на проблемах переналаштування літаків, відсутності відповідних аеродромів та складності логістики.

І все ж передача літаків триває, перші F-16 будуть готові до дії в Україні до кінця літа. НАТО посилює координацію, щоб забезпечити підтримку навіть при можливих змінах у політиці США.

Зауважимо, 10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.

Нещодавно заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже має графіки постачання літаків F-16 від країн-партнерів.

Данія зобов’язалася передати загалом 19 винищувачів, тоді як Нідерланди пообіцяли постачити 24 літаки. Обидві країни були рушійною силою міжнародної коаліції для постачання Україні F-16.

Зокрема через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.

Норвегія також заявила 10 липня, що передасть Україні шість винищувачів F-16 і що постачання планується розпочати цього року.

Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider

Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.

Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.

16 серпня Головне управління розвідки атакувало дронами російську авіабазу “Саваслейка”, знищивши три літаки та пошкодивши ще п’ять. 

Агентка ФСБ, яка коригувала російські ракети С-300 та Х-22 на Харків, отримала 16 років тюрми завдяки доказам СБУ.

Розслідування компанії Recorded Future, яка проводить розвідку загроз, свідчить, що мережа CopyCop за місяць опублікувала 19 тисяч неправдивих текстів, зокрема й про російсько-українську війну.

Настоятелю храму УПЦ МП, який підтримував окупантів та чекав на їх прихід на Вінниччині, повідомлено про підозру.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді цього тижня відвідає Київ, де планує обговорити можливі шляхи мирного врегулювання збройного протистояння між Україною та Росією. Його візит відбудеться через понад місяць після поїздки до Москви, яка викликала певну критику з боку США та України.