Нідерланди завершили передачу Україні 24 винищувачів F-16

Джерело: пресслужба Міноборони Нідерландів

26 травня останні винищувачі F-16, котрі Нідерланди передають Україні, вирушили з авіабази Волкел до Бельгії. Там їх підготують до подальшої передачі. Відтак, загальна кількість переданих Нідерландами винищувачів сягнула 24 одиниць.

Міністр оборони Рубен Брекелманс провів урочисте прощання з літаками на базі Волкел, назвавши подію важливим кроком.

Це ностальгійний момент, адже F-16 протягом десятиліть були в центрі нашої повітряної оборони. Але тепер, коли ми переходимо на F-35, я не міг уявити кращої долі для цих літаків, ніж Україна. Через щоденні російські повітряні атаки F-16 мають життєво важливе значення для України. Вони дозволяють країні тримати російську агресію на відстані — і для нас також.

Міністр також відзначив високий рівень підготовки української авіації.

Українським ВПС довелося здійснити спільний перехід на F-16 у рекордні строки. У мирний час це займає роки. Але це було зроблено блискавично — вражаюче досягнення українських пілотів і техніків. Проте і з нашого боку багато людей наполегливо працювали, щоб це стало можливим. Я дуже це ціную.

Він також додав, що F-16 уже довели свою ефективність у бою.

Завдяки F-16 українські сили збивають крилаті ракети та дрони. Вони вже врятували життя. Ці літаки мають кращий огляд поля бою і вищі шанси на виживання, ніж застарілі радянські моделі, якими користувалися українці.

Нідерланди залишаються активним учасником міжнародної коаліції F-16, яку очолюють спільно з Данією та США. Країна продовжує надавати все необхідне для підтримки бойової здатності літаків — навчання, запчастини, боєприпаси та пальне.

Крім того, підготовка українських пілотів триває в Румунії на базі Європейського навчального центру F-16 (EFTC), котрий використовує 18 нідерландських літаків. У планах — створення в Румунії також навчального центру для технічного персоналу.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів.

Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія зобов’язалися відправити в Україну близько 45 винищувачів, що достатньо для трьох невеликих ескадрилій.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.