Німеччина ніколи не погодиться на капітуляцію України – Шольц
Джерело: Bild
Канцлер Німеччини Олаф Шольц прокоментував так звану “мирну пропозицію” глави РФ Володимира Путіна щодо війни. Він назвав заяви Кремля “цинічними”.
Під час виступу у Бундестазі канцлер наголосив, що Німеччина ніколи не погодиться на капітуляцію України, а саме це, наголосив Шольц, передбачає “мирний план” Путіна.
Депутатка Гезіне Льотч нагадала, що в межах передвиборчої кампанії Олафа Шольца представляли як “канцлера миру, однак зараз Берлін постачає зброю Києву та дозволив атакувати ним територію Росію. Льотч запитала, чи уникне Німеччина втягування у війну.
Так, я даю таку гарантію, я виступаю за це як канцлер. На мій погляд, перемир’я, яке призведе до капітуляції України, — це те, що ми, як Німеччина, ніколи не повинні підтримувати. І це не абстрактне питання. Це доводить безглузда мирна пропозиція Путіна. Він заявив, що готовий до перемир’я, якщо Україна визнає анексію нових областей та добровільно їх віддасть. Це свідчить, наскільки цинічно там міркують. А також те, що мета президента Росії не закінчувати свою агресивну війну, а лише робити заяви, щоб продовжувати війну. Ми цього не потерпимо, — відповів Шольц.
Зауважимо, Німеччина, вслід за США, дозволила ЗСУ використовувати своє озброєння для ударів по РФ. Як і Сполучені Штати, ФРН дала дозвіл лише на удари по російській території, яка межує з Харківщиною. Про відповідне рішення німецького уряду повідомив офіційний представник Штеффен Хебестрайт.
Нове опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене в межах проєкту Mobilise, свідчить, що 58% респондентів згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси у переговорах із Росією, і Україна продовжуватиме боротьбу, скільки буде потрібно.
Раніше президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.
Зауважимо, 11 жовтня 2022 року президент представив лідерам G7 Формулу миру для подолання російської агресії. Документ передбачає оборонну підтримку України, визнання та захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Окрім цього, формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.
Формула миру містить десять пунктів:
- Радіаційна та ядерна безпека.
- Продовольча безпека.
- Енергетична безпека.
- Звільнення всіх полонених і депортованих.
- Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
- Виведення російських військ і припинення бойових дій.
- Повернення справедливості.
- Протидія екоциду.
- Недопущення ескалації.
- Фіксація закінчення війни.
Натомість, перебуваючи з візитом в Україні 2 липня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що припинення вогню могло б прискорити переговори з Росією.
- 15 червня завершилося перше засідання Глобального саміту миру. За посиланням ключові заяви президента України Володимира Зеленського, британського прем’єра Ріші Сунака та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
- У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибувають десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.
- Лідери та офіційні особи з понад 90 країн взяли участь у мирному саміті у Швейцарії. На захід не запрошували Росію, а Китай проігнорував його.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.